kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 18:43
 
Validen Kar Uyarısı
Hatay Valisi Rahmi Doğan önümüzdeki günlerde başlayacağı tahmin edilen yoğun kar yağışı nedeni ile vatandaşları uyardı.
Yaşam Haberi
Validen Kar Uyarısı

Vali Doğan, geçtiğimiz günlerde yaşanan kar yağışı nedeni ile büyük sıkıntılar yaşandığını belirterek Kurum Müdürlerine de her konuda tedbirli olmaları yönünde talimat verdi.

 

Beklenen yoğun kar yağışı nedeni ile vatandaşları uyaran, Vali Rahmi Doğan, yaşanan sıkıntıların tekrar yaşanmaması için kurum müdürlerine de her konuda tedbirli olmaları konusunda talimat verdi.

 

İl Koordinasyon toplantısında yaptığı konuşmada kar uyarısı yapan Vali Doğan, “Önümüzdeki hafta beklenen bir kar yağışı ve yağmur var. Geçen hafta yaşadığımız kar yağışı bölgeyi ciddi anlamda etkiledi. Tüm kurumların bu konuda tedbirli olmasını istiyorum. Yağan kar nedeni ile alt yapı konusunda ciddi sorunlar yaşadık. Elektrikler kesildi. Köylerin çoğuna, yerleşim yerlerinin çoğuna elektrik veremiyoruz. Bölgenin bir çoğuna da su veremiyoruz. Bu konuda bizlere yüzlerce mesaj yağıyor adeta. Elektrik ve su yok diye. 4 gündür elektrik ve su olmayan yerler var. Dolayısı ile tüm kurumlarımızın bu konuda hazırlıklı olmasını istiyorum. Yağmurdan sonra tekrar bir kar yağışı beklentisi var. Şimdiden tedbirlerimizi alalım” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Validen, Kar, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı