kehribar - logo yanı
Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:09
 
Vali Doğan’dan Bayram mesajı…
Hatay Valisi Rahmi Doğan, manevi iklimiyle gönüllere huzur veren, insanlığa ait bütün güzel hasletlerin yenilenmesine vesile olan mübarek Ramazan-ı Şerif ayını idrak ederek birlik ve beraberliği kuvvetlendiren bir Ramazan Bayramı’na daha eriştiklerini söyledi.
- Haberi
Vali Doğan’dan Bayram mesajı…

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hatay Valisi Rahmi Doğan “Bayramlar, milli ve dini duygular, inançlar, örf ve adetler ile bütünleşerek sevgi, saygı, kardeşlik çerçevesinde paylaşmanın ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı günler olması nedeniyle toplumsal yönden ayrı bir önem taşımaktadır” dedi.

 

Bütün dünyada olduğu gibi ülkede de yaşanan corona virüs salgınına işaret eden Vali Doğan “Birbirimize karşı olan sorumluluğumuz bayram günlerinde daha fazla artmakta, bundan sonraki bayramları ve hayatımızı toplum ve birey olarak sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşayabilmemiz için bu bayramı evlerimizde geçirmemiz büyük önem arz etmektedir. Ancak sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmak zorunda kaldığı bu bayramı başta aile büyüklerimiz, akraba, dost ve komşularımız ile millet ve vatan olarak çok şey borçlu olduğumuz şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere sevdiklerimizle teknoloji kullanarak yapacağımız görüşmeler ile onlara madden uzak olsak da manen çok yakın olduğumuzu hissettirerek geçirmeliyiz. Gönüllere mesafenin olmadığını, gönül birliğimizin her daim baki olduğunu hatırlatarak başta Hataylı hemşerilerim olmak üzere, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Doğan’dan, Bayram, mesajı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı