kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 11:38
 
Üç ameliyatta yürümeye başladı…
Bacağı kopan 23 yaşındaki Mustafa Hammadi, İskenderun Gelişim Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Uçak’ın gerçekleştirdiği ameliyat sonrası eski sağlığına kavuştu.
Sağlık Haberi
Üç ameliyatta yürümeye başladı…

Geçirdiği iş kazası sonucu diz altından bacağına kızgın demir düşmesinden sonra bacaktaki damarlar dağlanan Mustafa Hammadi, 3’lü kombine ameliyatın ardından desteksiz tek başına yürümeye başladı.

 

“SAĞLIĞINA KAVUŞMASINDAN MUTLUYUZ”

Hammadi’nin bacağına uyguladıkları ameliyatlar hakkında bilgi veren Op. Dr. Murat Uçak, “Bacağına kızgın demir düşen hastamıza üç defa kombine ameliyat uyguladık ve bacağını kurtardık. Ameliyatlardan yaklaşık üç ay sonra hastamızın desteksiz tek başına yürümeye başlaması, bizleri çok mutlu etti” dedi.

 

“OĞLUM ESKİSİ GİBİ YÜRÜYEBİLİYOR”

Oğlunun tekrar eski sağlığına kavuşmasından büyük mutluluk duyan Baba Mahmud Hammadi ise, “Oğlum, geçirdiği kaza sonrasında ilk ambulans ile başka bir hastaneye götürüldü. Orada bacağını tekrar yerine dikemeyeceklerini kopan yere güdük yapacaklarını söylediler. Daha sonra diğer hastanelerden de kabul edilmedik. Ardında Doktorumuz Murat Uçak’a ulaştık ve ameliyat için elinden geleni yapacağını söyleyince ona güvendik.  Şu an oğlum çok sağlıklı kendi başına yürüyor. Murat Uçak ‘a ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üç, ameliyatta, yürümeye, başladı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı