ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 08:26
 
Su Ve Atık Su Borcu Yapılandırma Süresi Uzatıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vadesi 31 Ağustos 2020 tarihi öncesine ait su ve atık su borçlarında yapılandırma işlemleri süresinin 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu.
Ekonomi Haberi
Su Ve Atık Su Borcu Yapılandırma Süresi Uzatıldı

7256 sayılı kanun kapsamında yürürlüğe giren yapılandırmaların 31 Ocak 2021, ilk taksiti ödeme süresinin de 28 Şubat 2021 tarihine kadar uzatıldığına dikkat çeken HATSU Genel Müdürlüğü, yapılandırma kapsamında peşin ödemelerde yüzde 90 faiz indirimi ve 18 aya kadar taksit imkanının sağlanacağını belirtti.

Vatandaşların abone numarası ve kimlik bilgileri ile her ilçedeki HATSU hizmet binasında müracaat edip yapılandırma fırsatından 31 Ocak 2021 tarihine kadar yararlanabileceğini açıklayan HATSU, yayımlanan kanun kapsamında vatandaşların borcunu peşin ödemesi halinde Yurt İçi-Üretici Fiyat Endeksi(Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları esas olarak hesaplanacak faiz tutarının yüzde 90’ının silineceğini, 2 taksit olarak ödemesi halinde de yüzde 50 indirim yapılacağının altını çizdi.

HATSU, yapılacak taksitlendirmelerde Yİ-ÜFE’ye göre belirlenen faiz tutarları üzerinden hesaplama yapılacağını hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Su, Ve, Atık, Su, Borcu, Yapılandırma, Süresi, Uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı