kehribar - logo yanı
Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:01
 
“Semt Pazarlarında tedbiri elden bırakmıyoruz”
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlin Valiliklerine gönderilen "Pazar Yerleri Genelgesi" ile İskenderun’da da uygulanacak tedbir ve kararlar çerçevesinde bugün 12 semt pazar açıldı.
Yaşam Haberi
“Semt Pazarlarında tedbiri elden bırakmıyoruz”

Covid-19 yayılımını önlemek üzere 17 günlük yurt genelinde uygulanan tam kapanma sürecinde, vatandaşın tedarik zincirinin bir parçası olan semt pazarları Bakanlık genelgesine istinaden yurt genelinde bugün kurulmasına başlandı. İskenderun'da da 12 Semt pazarı bugün saat 10.00'dan itibaren saat 16.00'a kadar çevresinde ikamet eden vatandaşlara hizmet verecek. 

       

İskenderun Barboros Mahallesi’nde (normal zamanlarda Perşembe günüleri kurulan) semt pazarını gezen Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, pandeminin yayılımını önlemek üzere alınan tedbirlere dikkat çekti, vatandaşlar ile pazarcı esnafından maske, mesafe ve hijyene hassasiyetle uyulmasını istedi.

 

Pazarcı esnafları ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı, “Sosyal mesafe kurallarına uyan esnaf ve vatandaşlarımıza hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Semt, Pazarlarında, tedbiri, elden, bırakmıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı