Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 19:09
 
Savaş, KKTC’nin 37. yılını kutladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıldönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş kutlama mesajı yayımladı.
- Haberi
Savaş, KKTC’nin 37. yılını kutladı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş mesajında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türkiye’nin ayrılmaz parçası olduğuna vurgu yaparak “Yavru vatan KKTC bugün 37 yaşında, bugün Kıbrıs’ın ve Kıbrıs halkının doğum günü. Türkiye ile KKTC arasındaki kan, fikir ve gönül bağı ilelebet devam edecek. Birlik ve beraberliğimiz her zaman diri ve güçlü kalacaktır” dedi.

 

Kıbrıs ile Türkiye’nin ikili ilişkisinin güçlenmesi için yeni bir görev üstlendiğini de ifade eden Lütfü Savaş şunları da kaydetti: “Kıbrıs ile ilişkilerimizi daha güçlü hale getirmek ve KKTC’nin tanınırlığını artırmak için Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirildim. Onur ve gurur duyduğum bu görevi yerine getirirken kardeşlerimizle birlikte olacağım için çok mutluyum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıldönümü ve 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile bağımsızlık mücadelesinde can veren şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savaş,, KKTC’nin, 37., yılını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı