kehribar - logo yanı
Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 09:55
 
Savaş,” Hatay’da Millet İttifakı’nın Zaferini 31 Mart’ta Gördük”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın İyi Partiyi ziyaret etti. İl Başkanı Şefik Çirkin, “İttifaktan memnunuz devam etmesini istiyoruz, adayımız Lütfü Savaş’tır” dedi.
Siyaset Haberi
Savaş,” Hatay’da Millet İttifakı’nın Zaferini 31 Mart’ta Gördük”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İyi Parti İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Savaş, “ Millet doğruda ve güzelde yana her zaman ittifak eder ve etmeye devam edecektir” diyerekşunları söyledi:

 “Biz milletin kendisini temsil ediyoruz. Her ne kadar nifak sokulmaya çalışılsa da millet doğruda ve güzelde her zaman ittifak eder ve etmeye devam edecektir. Ben Ankara’ya gidince Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşüyorum. Liderlerimizin hepsi Millet İttifakı’ndan memnun. Ve milletin ittifakı sonucu gelecekle ilgili özellikle Cumhurbaşkanlığı ve yeni sistemin kuruluşunda bu ittifakın devam etmesinden yana tercihlerini ısrarla sürdürüyorlar. Umut ediyorum ki Millet İttifakı devam ettikçe milletin değerlerine önem veren ve milletin içinden çıkan bir Cumhurbaşkanı adayı ile de yollarına devam edecekler” dedi.

“BİZ BİRBİRİMİZE MECBURUZ”

Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde Hatay’da başarılı olduğunu ifade eden Lütfü Savaş şöyle konuştu:

“Biz yerel seçimde Hatay’da Millet İttifakı’nın zaferini 31 Mart’ta gördük. Keşke biraz daha itina ve özverili çalışarak kucaklaşabilseydik birkaç ilçe daha alabilirdik. Ama yine de büyükşehir olarak bunu fazlasıyla başardık. Bundan sonra inşallah bu birliktelik liderlerimizin de öncülüğünde Türkiye’yi rahat nefes alabileceği yere götürecektir. Ankara’da aldığım intiba ve tabandan gelen ses de budur. Bizim değerlerimiz, bayrağımız, maneviyatımız, milli hassasiyetimiz, Atatürk’ümüz, Cumhuriyet’imiz, Misak-i Milli sınırlarımız var. Bu değerlere kim sahip çıkıyorsa hepsi bizim kardeşimizdir. Atatürk’e ve Türk bayrağına sağdan veya soldan bakılması önemli değil. Önemli olan onun kutsiyetine inanması ve o değeri yukarılara taşıyacak merdivenleri kullanmasıdır. Ben olaya bu şekilde bakıyorum. Başka türlü iktidar olma şansımız yok. Bu nedenle biz gerçekten ittifaka inanıyoruz. Bunu siyasi gelecek adına söylemiyorum. Biz bundan sonraki nesillere daha huzurlu daha güvenli ve daha müreffeh bir şehir ve ülke bırakmak zorundayız. Biz birbirimize mecburuz.”

ÇİRKİN “İYİ PARTİ OLARAK ADAYIMIZ LÜTFÜ SAVAŞ’TIR”

Başkan Savaş’a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirten İyi Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, “ Lütfü Savaş yaklaşık yirmi yıldır dostluğumuz olan, aynı zamanda kıymetli bir dava arkadaşımızdır. Millet İttifakı’nın da belediye başkanıdır. Ve şu anda üçüncü dönemi olması itibariyle belediye reislerinin duayenidir. Bu anlamda Hatay’a çok önemli hizmetlerde bulunmuştur. Millet İttifakı hayırlı bir ittifaktır. Ve biz Millet İttifakının devam edeceği umudundayız ve bunu arzu ediyoruz. Şer odakları tarafından bozulmazsa Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti hem de Millet İttifakı’nın diğer bileşenleri olan Saadet Partisi ve Demokrat Parti de son derece dik bir duruş sergiliyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde bizim İyi Parti olarak adayımız Lütfü Savaş’tır. Bu anlamda nazik ziyareti için kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savaş,”, Hatay’da, Millet, İttifakı’nın, Zaferini, 31, Mart’ta, Gördük”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı