kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 13:44
 
Muhtarlar Atanın manevi huzuruna çıktı…
İskenderun’da Muhtarlar Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıt alanında düzenlenen atanın manevi huzuruna saygı çelengi sunma töreni ilgi gördü.
Yaşam Haberi
Muhtarlar Atanın manevi huzuruna çıktı…

19 Ekim ‘Muhtarlar günü’ nedeniyle Muhtarlar Derneği tarafından Atatürk Anıt alanında düzenlenen törene İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Jandarma komutanı, Sahil Güvenlik komutanı resmi kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Anıt alanındaki program atamın manevi huzuruna saygı çelengi sunumuyla başlayan program bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Törende muhtarlar adına bir konuşma yapan Kavaklıoluk Mahalle Muhtarı Fethi Bakır, Muhtarın devlet ile millet arasındaki önemli köprü olduğunun altını çizerek “Muhtar demokrasimizin en küçük kamu yönetimi olan, mahalle ve köylerimizde seçimle göreve getirilen 4541 sayılı, şehir ve kasabalarda mahalle muhtarı, ihtiyar heyeti teşkiline dahil, kanun çerçevesinde kendisine verilmiş, kamu hizmetlerini yürüten bir kamu görevlisidir. Muhtar pratikte kamu ve özel kurumlar ile vatandaşlar arasında bir sestir. Bir el, bir temsilcidir, çözüm ortağıdır, bir danışmandır. İcra makamı görevlisidir, yerine göre bazen bir arabulucu, bazen de bilirkişidir” diye konuştu.

Bakır, ayrıca muhtarın 7/24 hizmet veren gerektiğinde tüm aile fertleriyle birlikte akla gelebilecek her konuda mesaisini mahallesi için harcayan kişi olduğunun altını çizdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtarlar, Atanın, manevi, huzuruna, çıktı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı