kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Mayıs 2021 - Pazar 18:51
 
MMK Port Rekor Kırdı
İskenderun Körfezi’nde faaliyete başladığı günden bu yana gerek çelik üretiminde ve gerekse limancılık hizmetlerinde atılımlar yapan MMK, zamanların en fazla elleçleme rekorunu kırdı.
Ekonomi Haberi
MMK Port Rekor Kırdı

MMK Grup tarafından yapılan açıklama, elleçlemede yeni bir rekora imza atıldığı bilgisi verilerek “Alanında En büyük rakibimiz kendimiziz. Türkiye'de özel sektöre hizmet veren en büyük liman olan MMK Port’ta, geçtiğimiz Nisan ayında tüm zamanların en fazla elleçleme rekorunu kırdık. 839.000 ton ile en fazla aylık tonaj olarak kayıtlara geçen operasyonlarımızda, 29 ayrı bir firmayla 13 farklı yük türü çalıştık, Türkiye’nin üreten sanayisinin güvenli limanı olduk. Türk ekonomisinin dünyaya açılan kapısı olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde paylaşım yapıldı.

Limanla ilgili bilgilerin de yer aldığı açıklamada şu ifadeler aktarıldı: "Türkiye özel sektörüne hizmet veren en büyük limanlardan biri olan MMK Port, 8 yanaşma rıhtımı bulunan MMK Metalurji Limanı, Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep başta olmak üzere birçok sanayi bölgesinin ithalat ve ihracatında hizmet vermektedir. Liman rıhtımının uzunluğu 1800 metredir. Deniz derinliği 15 metreden fazladır. Bu sayede aynı anda 100.000 DWT’ye kadar 12 gemi rıhtıma yanaşabilmektedir. RORO tipi gemiler (yatay kargo elleçleme gemileri) için kullanılmaktadır. Lojistik açıdan değerlendirildiğinde, Türkiye’nin sanayi ve ticari hayatı için önemli bir konum olan İskenderun Körfezi’nde bulunan limanımız, Nisan ayında tüm zamanların fazla elleçleme yaparak kırdığı rekorla gurur dulduk.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MMK, Port, Rekor, Kırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı