kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
29 Aralık 2021 - Çarşamba 12:42
 
Medeniyetler Korosu İle Renklendi
Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Hatay Valiliği, Yayladağı Belediyesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak projesi olan Kültür Merkezi ve Millet kütüphanesi hizmete açıldı.
Kültür Haberi
Medeniyetler Korosu İle Renklendi

Kütüphane, kafe, konferans ve tiyatro salonu alanları bulunan Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi açılışına, Hatay Valisi Rahmi Doğan, DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, Ak Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, A K Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, İlçe Belediye Başkanları, İlçe başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kültür Merkezinin ve Kütüphanenin Yayladağı’na çok yakıştığını belirterek, “Burası tam bir kompleks güzel bir tesis olmuş kütüphanesi, kitap okuma alanı, kahve kısmı, konferans ve tiyatro salonu var. Burayı inşa edip vücut bulmasını sağlamakta ayrı bir maharet Belediye Başkanı çok güzel bir şekilde yaptı ve açılışa hazır hale getirdi. Tebrik ediyorum şükranlarımı sunuyorum bu tesislerin İlçemize hayırlı olmasını ve diğer ilçelerimize örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, “Yayladağı’ndaki çocuklarımız ve gençlerimiz her şeye değer demiştik ve bu düşünce ile yola çıkmıştık. Böyle bir alanda tiyatro, sanat ve kitap noktasında çok önemli bir altyapıya sahip olduk. Yayladağı kitap, sanat ve kültür kokacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hatay Ak Parti Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, gençlerin kültür merkezinde, kültürel faaliyetler ile buluşacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Hatay Medeniyetler korusunun konseri ile devam eden açılış, Yayladağı tiyatro kulübünün tiyatro gösterisi ve plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Medeniyetler, Korosu, İle, Renklendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı