Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 18:19
 
Kara ailesi yeni evlerine kavuştu…
Hatay’ın Arsuz ilçesinde fırtınanın çatısını uçurduğu ve kullanılamaz hale getirdiği evde anne ve iki yetim kızıyla yaşayan Kara ailesinin çaresizliğine duyarsız kalınmadı, Devlet-millet işbirliğiyle daha güzel yeni bir ev inşa edildi.
Yaşam Haberi
Kara ailesi yeni evlerine kavuştu…

Hatay’da geçen yılın son günlerinde meydana gelen fırtına Arsuz’un Pirinçlik Mahallesinde çatısını uçurduğu iki yetim kız ve annenin yaşadığı evi, kullanılmaz hale getirdi. İskenderun.Org’un gündeme taşıdığı yürekleri burkan Kara ailesinin çaresizliğine kamuoyu sessiz kalmadı. Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay Valisi Rahmi Doğan, hayırsever iş insanları duyarlılık gösterdi.

Fırtınada çatının uçmasıyla evsiz kalan Kara Ailesi  yakın bir eve yerleştirildi. Bu arada Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da aileyi ziyaret ederek, devletin ailenin yanında olduğunu hissettirdi.

Kara ailesi için Devlet-millet işbirliğiyle bir hayırsever iş insanı tarafından yeni bina yapımına başlandı. Hummalı bir çalışma sonucunda aile kısa sürede inşaatı tamamlanan ve eskisinden daha da güzel, konforlu binaya kavuşturuldu.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kara, ailesi, yeni, evlerine, kavuştu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı