kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 17:54
 
İsmet İnönü Mahallesinde HBB dere yatağını temizledi…
Hatay’ın İskenderun ilçesi İsmet İnönü Mahallesinde kamışlık, ot, çalılarla kaplanan derenin olası kuvvetli yağışta taşkınlara yol açmaması için muhtar Engin Aktuğ’un girişimleriyle temizletildi.
Yaşam Haberi
İsmet İnönü Mahallesinde HBB dere yatağını temizledi…

İsmet İnönü Mahallesi Yuvam sitesi altındaki derenin kamışlık, otluk ve çalılardan tehlike arz etmesi üzerine Mahalle Muhtarı Engin Aktuğ Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle devreye girerek durumu ilettiğini belirterek “Burası adeta ormana karışmış, domuzlar geziyordu. Bu tür olumsuzlukları ilgililer göremeye bilir, muhtarı olarak mahallemizin her türlü sorununa vakıf olduğumuzdan durumu Büyükşehir yetkililerine ilettik, sağ olsunlar anında ilgilendiler. İş makinesi gönderildi, ormana karışmış dere yatağının temizliği yapıldı. Mahallelim adına teşekkür ediyorum” dedi.     

Kentin en büyük mahallelerinden İsmet İnönü muhtarlığına talip olurken, sorunları çözüm yollarını bildiklerini ifade eden Muhtar Engin Aktuğ “Biz mahallede yaşayan tüm vatandaşların sorunlarının çözümü için gece gündüz mesai mefhumu olmaksızın çalışıyoruz. Bizim nazarımızda hizmetin siyaseti olmaz, o yüzden sorunlarımıza Hatay Büyükşehir de, İskenderun Belediyesi de duyarsız kalmıyorlar. Halk adına taleplerimiz hizmet olarak karşılanıyor. Biz mahalle olarak her iki belediyeden memnunuz, yetkililerden Allah razı olsun, hizmet için onlar da bizler de çalışıyoruz” diye konuştu.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsmet, İnönü, Mahallesinde, HBB, dere, yatağını, temizledi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı