ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 18:33
 
İHD Grup Yorum’u Kınadı!
İnsan Hakları Derneği Merkez Kadın Komisyonu Grup Yorum tarafından yapılan ve bir kadını şiddete açık bir hedef haline getiren açıklamayı son derece tehlikeli bulduğunun altını çizerek kınadığını açıkladı.
Yaşam Haberi
İHD Grup Yorum’u Kınadı!

İHD Merkez Kadın Komisyonu tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Geçtiğimiz günlerde Grup Yorum tarafından yapılan ve bir kadını şiddete açık bir hedef haline getiren açıklamayı son derece tehlikeli buluyor ve kınıyoruz. Öncellikle, müziğin militer amaçlar için kullanılmasını, ‘notaların komutanları’ gibi kavramların kullanılmasını müziğe ve müzisyenlere yapılmış bir haksızlık olarak değerlendiriyoruz.

Grup Yorum’un, yaptığı açıklamada artık kendileri gibi düşünmeyen Dilan Ekin açıkça hedef haline getirilmiştir. Dilan Ekin için ‘Gördüğünüz yerde yüzüne tükürün, lanetleyin’ gibi kavramların kullanılmasını insan hakları savunucusu kadınlar olarak kınıyoruz ve protesto ediyoruz.

Kadınlar hem kamusal alanda hem de özel alanda şiddete maruz kalıyorlar. Maalesef ki kendilerine “muhalif” diyen kesimler de kadına yönelik şiddet konusunda egemenlerden ve muktedirlerden farklı olamayabiliyorlar.

Bir kez daha yaşamın tüm alanlarında kadına yönelik şiddete karşı tavrımızı sürdüreceğimizi tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHD, Grup, Yorum’u, Kınadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı