kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 18:20
 
HBB Ücretsiz Süt Dağıtımı Başladı
Sosyal belediyecilik projeleriyle ihtiyaç sahibi insanlara dokunmayı sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi haftada 4 gün, ikişer litre olmak üzere dar gelirli vatandaşlara ücretsiz halk süt dağıtımına başladı.
Yaşam Haberi
 HBB Ücretsiz Süt Dağıtımı Başladı

Projenin hayata geçmesinde büyük pay sahibi HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarının daha sağlıklı büyümesini istediklerini belirterek “Şimdilik 500 ailemizle başladığımız bu projede haftanın 4 günü 2 litre süt dağıtarak çocuklarımızın gelişimine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Amacımız ilimizdeki 50 bin ihtiyaç sahibi ailenin hayatına dokunmak” dedi.

Kırsal kalkınma projelerine devam ederek üreticiyi desteklediklerini ifade eden HBB Başkanı Savaş, “Süt, et, sebze, meyve ve hububat üreticilerimize bugüne kadar birçok destek verdik. Arıcılarımızın 4’te 1’ine elektrik üreten paneller; zeytincilerimize fide ve kasa dağıttık. Kırsal bölgede yaşayan vatandaşlarımızın refah seviyesi yükselsin diye planlama yaptık. Bu sütlerimiz çocuklarımıza sağlık ve zihin açıklığı versin” diye konuştu.

Hatay Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Dernek Başkanı Lütfü Danahaliloğlu da, Avrupa’daki süt tüketimin Türkiye’den 3-4 kat fazla olması sebebiyle Lütfü Savaş’ın kapısını çaldıklarını aktararak “Gelişme çağındaki çocukların yeterince süt tüketmesi beyinlerini daha iyi geliştirir. Avrupa’daki süt tüketimi ülkemizden 3-4 kat fazla. Başkanımıza projemizi anlatınca bizim önümüzü açtı. Ailelere sütü ulaştırmak için birlikte çaba harcadık. Başkanımıza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

PROJE İL GENELİNE YAYILACAK

HBB’nin Halk Süt projesi ilk olarak Antakya ve Defne’de başladı. Şimdilik iki ilçede başlayan süt dağıtımı en yakın zamanda diğer ilçelerde de başlayacak. HBB bu projede üreticilerden aldığı günlük taze ve sağlıklı sütleri ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz bir şekilde dağıtıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , HBB, Ücretsiz, Süt, Dağıtımı, Başladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı