Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 20:52
 
Hassa’da Amanoslar cayır cayır!
Hatay’da Amanos dağının en yeşil bölgesi Hassa kırsalında çıkan orman yangını müdahale ve arazi şartları nedeniyle endişelendiriyor, aynı saatlerde ise Antakya’da da orman örtüsü yangını meydana geldi.
Yaşam Haberi
Hassa’da Amanoslar cayır cayır!

Bugün saat 19.00 sıralarında Hassa’nın Amanos dağı kırsalında Gazeluşağı Hıralı Uzunluk Kaplan Dere havuz arasında meydana gelen orman yangınına Orman İşletme Kahramanmaraş Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler havadan ve karadan müdahale için yönlendirildi.

BÖLGE ÇOK ZORLU

Bölgenin zor koşulları yüzünden yangın söndürme çalışmaları güçlükle sürdürülüyor. Yangının yayıldığı bölgede yol olmaması ise, havanın kararması ve rüzgarın çok yönlü müdahaleyi zorlaştırdığı ifade ediliyor. Yemyeşil çam ormanlığında geniş bir alana yayılan yangında gökyüzüne yükselen alevler ise uzaktan rahatlıkla görülebiliyor. Bölgede yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

 

ANTAKYA DAĞ MAHALLESİNDE DE YANGIN VAR

Bu arada Antakya bağlı dağ Mahallesi'nde de akşam saatlerinde orman örtüsü yangını çıktı. Yayılarak büyüyen yangın bölgesine HBB Ekipleri ve orman itfaiye ekipleri sevk edildi.

     

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hassa’da, Amanoslar, cayır, cayır!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı