tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 13:05
 
Harbiye Şelalesi mekânsal düzenleme toplantısı…
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Defne ilçesinde bulunan ve ilin önemli bir turizm destinasyonu olan Harbiye Şelaleleri bölgesinin mekânsal düzenlemesi ve su yönetim planının hazırlanması ile ilgili toplantıya başkanlık yaptı.
Yaşam Haberi
Harbiye Şelalesi mekânsal düzenleme toplantısı…

Vali Rahmi Doğan başkanlığında, gerçekleştirilen toplantıya TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Defne İlçe sınırları içerisinde yer alan Harbiye Şelaleleri Bölgesinin mekânsal düzenlemesi ve su yönetim planının hazırlanması ile ilgili bugün yapılan ikinci toplantı şu kararlar alındı: “Harbiye Şelaleleri Bölgesi için Koruma Amaçlı İmar Planının Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak gerekli onayların alınmasına. 2. Doğal ve Tarihi Sit alanı olan bölgedeki koruma kurul kararlarının İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından takip edilmesine. 3. Bölgenin lazer ölçümlü 3 boyutlu haritaları için 1 Milyon TL bütçe ayrılarak Hatay Valiliği tarafından yaptırılmasına. 4. Alan yönetim çalışması kapsamında projelendirme maliyetlerinin DOĞAKA tarafından karşılanmasına. 5. Bölgede ticari faaliyette bulunan esnaf ve ticarethanelere yönelik bilgilendirme toplantılarının Defne Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından düzenlenmesine. 6. Şelaleler bölgesi su yönetim planlaması ve projelendirme çalışmalarının DSİ ile HATSU işbirliği içerisinde yapılmasına. 7. İş takvimi ve görev tanımlarının belirlenerek ilgili koordinasyonun sağlanmasına. 8. Proje ile ilgili üçüncü toplantının 25.08.2021 tarihinde yapılmasına, tüm katılımcıların onayıyla karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Harbiye, Şelalesi, mekânsal, düzenleme, toplantısı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı