ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 12:58
 
Gençlerden Sokak hayvanlarını besleme timi…
İskenderun Gençlik Merkezinin 6 aydır aralıksız sürdürdüğü sokak hayvanlarını besleme etkinliğini yapan gönüllüler bir besleme timi oluşturuldu.
Yaşam Haberi
Gençlerden Sokak hayvanlarını besleme timi…

İskenderun Gençlik Merkezi bünyesinde 6 aydır aralıksız bir şekilde, hava koşulları, araç ya da mama sıkıntısı gibi birçok imkansızlığa rağmen can dostları hiç es geçmeyen Gençlik Merkezi gönüllüleri etkinliğini bir adım daha yükseğe çıkararak Besleme TİM kurma karar aldı. Kendi içlerinde sağlık, mama, sosyal medya, sahiplendirme gibi kollar barından TİM Gençlik Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdürecek. İskenderun’da bu anlamda ilk olma özelliği taşıyan PATİM ismiyle de beğeni topluyor. 

 

İsim önerisi için sosyal medya üzerinden duyuruya çıkan Gençlik Merkezi gelen öneriler içinden İskenderunlu genç yazar ve İskenderun Gençlik Merkezi gönüllüsü Berkan Aşkar’ın önerdiği isim olan “PATİM” seçildi.

 

İskenderun Gençlik Merkezinden PATİM Tim Koordinatörü Ertuğrul Mantar Sevgi Merhamet Timi altında çalışmalarını sürdüren sokak hayvanlarını besleme ekibinin 6 aydır istikrarla sürdürdükleri beslemeyi 6. Aya özel olarak bir Tim ile taçlandırdıklarını söyledi. 

 

Ertuğrul Mantar kendi içinde pek çok dala bölünen timlerinin sokak hayvanlarıyla daha yakından ilgilenebilmek adına çok daha iyi olduğunu ifade ederek “Uzun zamandır sosyal medyadan mama desteği çağrısında bulunduk pek çok dostumuz yardımda bulundu ve bulunmaya devam ediyorlar. Zaman zaman hasta ya da yaralı dostlarımızla ilgilendik. Bu süreç hepimiz için güzel anılar biriktirmemize vesile oldu. Şimdi daha büyük ve daha geniş bir alanda gençlerimizle patili dostlara derman olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda başta gönüllü gençlerimiz olmak üzere emek veren destek olan herkese çok teşekkür ederiz. PATİM olarak daha da güzel işler yapacağımıza eminim” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlerden, Sokak, hayvanlarını, besleme, timi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı