kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 12:01
 
‘Gelişim Hastanesi’ 16 Yaşında!
İskenderun Gelişim ve Palmiye Hastanesi Genel Koordinatörü H. Ozan Yaşar, 2005 yılından bu yana üç milyondan fazla hastaya hizmet veren Gelişim Hastanesi’nin, 16. yılında da bölgenin öncü sağlık merkezi olmaya devam edeceğini, önümüzdeki yıl içerisinde yeni yatırımları hayata geçirecekleri müjdesini verdi.
Sağlık Haberi
 ‘Gelişim Hastanesi’ 16 Yaşında!

“ULUSLARARASI STANDARTLARDA

HASTANELER ZİNCİRİ OLUŞTURUYORUZ”

H. Ozan Yaşar, 16 yılda bölgenin ihtiyaçlarının yanı sıra, Hatay’da ‘Sağlık Turizmi Yetki Belgesi’ bulunan tek hastane olduklarını belirterek “Diğer ülkelerden gelen hastalarımızı da en iyi şekilde ağırlayıp, uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunuyoruz. Toplam 17 bin metre kare alana, 206 yatak kapasitesine ve 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesine sahip olan hastanemizde; yılda ortalama 202 bin ayaktan hastaya, 40 bin yatan hastaya tedavi imkânı sağlıyoruz. 2008 yılından bu yana İskenderun’da hizmet veren toplam 132 yatak kapasiteli Özel Palmiye Hastanesi’ni Ocak 2020 itibariyle bünyemize dâhil ederek, sağlık sektöründe gelişmeye devam ediyor, bölgemize ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.

“EKİBİMİZ KALBİNİZE İYİ GELİYOR”     

Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezinin kurulduğundan beri 7/24 aralıksız binlerce kişinin kalbine dokunduğuna dikkat çeken Genel Koordinatör H. Ozan Yaşar, “2012 yılından bu yana hizmet veren Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde, yaklaşık 3500 ameliyat başarıyla gerçekleştirilmiş, 2013 yılından bu yana da anjiyo laboratuvarımızda ise yaklaşık 13 bin 350 anjiyo uygulanmıştır. Hiçbir operasyon için hastaların şehir dışına gitmesine kalmamasıyla birlikte, gelişmiş teknolojilerle donatılmış merkezimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonlarla, unvanımızı üst noktalara taşıyoruz” dedi.

“ONKOLOJİ MERKEZİMİZ HATAY İÇİN BİR ŞANS”

Yenilenen ‘Onkoloji Merkezi’nde multidisipliner yaklaşımla şifa dağıtmaya devam ettiklerinin altını çizen Genel Koordinatör H. Ozan Yaşar, “Başkent Üniversitesi ve Gelişim Hastanesi’nin, radyoterapi işbirliğinin hayata geçmesiyle birlikte, Onkoloji Merkezimizde uyguladığımız modern tedavi yöntemlerimizle çok kısa sürede etkili sonuçlar alabiliyoruz. Bölgemizde önceden yapılmayan ‘Stereotaktik Radyoterapi’ uygulamalarını da; tecrübeli hekim, fizik mühendisi ve teknikerlerimizle gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Tıbbi Onkoloji Birimi olarak da, yenilenen ünitemizle hastalarımıza daha konforlu bir ortamda hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“KADIN İSTİHDAMINDA

‘GELİŞİM’DEYİZ” 

İskenderun’da kurulan ilk özel hastane unvanına sahip Gelişim Hastanesi’nin, il genelinde çalışan kadın oranı en fazla olan kurum olduğuna vurgu yapan H. Ozan Yaşar, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, Hatay geneli ‘Kadın İstihdamı’ konusundaki çalışmalarımız SGK Hatay İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketiyle ödüllendirildi. Hatay’da en fazla kadın personeli bulunan kurum olmanın da ayrıca haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  

 “SALGINA KARŞI ÜST DÜZEY

ÖNLEMLER ALDIK”

Coronavirüs salgını başlangıcından bu yana, Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda tüm prosedürlerin hastane genelinde titizlikle uygulandığını ifade eden Genel Koordinatör H. Ozan Yaşar şunları kaydetti: “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına yönelik; tüm sağlık çalışanlarımızı, hastalarımızı ve hasta yakınlarımızı korumak amacıyla gereken tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Hastane geneli hijyen şartlarımızı da maksimum düzeyde tutarak, kısa sürede normalleşmek adına, sağlık çalışanlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Üçüncü basamak Yoğun Bakım hizmeti veren tüm hastanelerin pandemi hastanesi olması sebebiyle, diğer sağlık problemleri olan hastalarımızın gönül rahatlığıyla gelmesini sağlayacak önemli tedbirler aldık. Covid 19 hastaları için ek binamızın ikinci katını tahsis ettik ve hastalarımızın giriş- çıkışları ayırdık. Bu bölümde hizmet veren sağlık personelimizin, diğer birimlerle hiçbir teması bulunmamakta ve personellerimizin sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Ülkemizde ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin ardından tam bir yıl geçti. Coronavirüs pandemisi sürecinde gece gündüz demeden fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bir an önce koronavirüs salgınından kurtulmak için maske mesafe ve hijyen konusunda üzerimize düşen her türlü tedbiri yerine getirirsek, yakında normal yaşantımıza döneceğimizi düşünüyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘Gelişim, Hastanesi’, 16, Yaşında!,
Yorumlar
Haber Yazılımı