ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
29 Nisan 2021 - Perşembe 13:00
 
Esnaf elektrik kesintisinden dükkânlarını açamadı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde dün geceden meydana gelen trafo arızası yüzünden kentin en işlek caddesi Şehit Pamir ile Ulucami’deki bazı çarşı esnafı sabah geldiklerinde kesinti yüzünden otomatik darabalı işyerlerini açamadı.
Yaşam Haberi
Esnaf elektrik kesintisinden dükkânlarını açamadı

Dün gece saatlerinde Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan çok katlı otopark içerisinde bulunan ve bölgeyi besleyen elektrik trafosu büyük bir gürültüyle patladı. Yaşanan trafo patlamasıyla bölgenin elektriği kesildi.

Sabah iş yerini açmaya gelen çarşı esnafı ise büyük bir sürprizle karşılaştı. Elektrik kesintisi yüzünden otomatik daraba çalışmadığı için esnaf işyerini açamadı. Tam kısıtlamanın son günüde birazcık para kazanmak isteyen esnaf darabalarını açamayınca bir süre mağdur oldu. 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanmanın son günü olması nedeniyle iş yapma umudunda olan esnaf otomatik darabayı açtırmak için teknik ekip getirtmek zorunda kaldı.

Birçok iş yeri sahibi kara kara darabayı açmanın hesaplarını yaparken bazı esnaflar ise iş yerlerinin açılması için sanayiden daraba ustalarını çağırıp açılmasını sağladılar.

Bu arada Enerjisa teknik ekipleri de çok katlı otoparktaki trafonun onarımıyla ilgili çalışmalarını sürdürürken, işyerlerini açabilen esnaf, devam kesinti yüzünden elektronik araçlarını kullanabilmek için jeneratör çalıştırmak zorunda kaldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, elektrik, kesintisinden, dükkânlarını, açamadı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı