kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 19:19
 
Engel tanıman engellinin, paraşütle uçuş keyfi…
3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, FLYTÜRK Havacılık yamaç paraşütçülerinin İskenderun Beyaz Ay Derneği üyelerine tantem atlayışı gerçekleştirerek, farklı bir etkinliğe imza atıldı. Paraşüt pistinden havalanan 2 engelli paraşütle kentin semalarında uçuş gerçekleştirdi ve Atatürk anıt alanına başarıyla iniş yaptı.
Yaşam Haberi
Engel tanıman engellinin, paraşütle uçuş keyfi…

İskenderun paraşüt pistinden tandem atlayışı yapan iki engelli, pilotun kontrolünde kent semalarında bir süre süzüldü. Uçuş sırasında büyük keyif alan engel tanımayan genç engelliler yaklaşık 15 dakika havada kalma ve uçmanın keyfini yaşadı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın da hazır bulunduğu etkinlikte paraşütle anıt alanına iniş yapan engelli heyecanını gizleyemedi.

 

Duygularını ifade eden paraşütçüler; “Çok güzeldi, herkese çok teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya engelliler günü, farkındalık günü. Böyle bir günde bize bu anı yaşattıkları için, dernek yetkililerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum, çok keyifliydi, herkese tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Paraşütle iniş yapan engellileri karşılayan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da “Bugün Dünya engelliler farkındalık günü. Şu an anıt alanındayız, iki kardeşimiz paraşütle iniş yaptı, onların yanındayız, heyecan ve mutluluklarını paylaşıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engel, tanıman, engellinin,, paraşütle, uçuş, keyfi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı