ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 15:40
 
Emekli Tornacı ahşap oyuncak yapmaya başladı
Hatay’ın İskenderun ilçesinde tornacı ustası emekli olduktan sonra ahşaptan oyuncaklar yapmaya başladı. Çocukluğunu yaşayamadığını çocuklara oyuncak yapmayı düşündüğünü söyledi.
Yaşam Haberi
Emekli Tornacı ahşap oyuncak yapmaya başladı

İskenderun sanayisinin 45 yıllık esnafı tornacı Mustafa Sönmez emekli olduktan sonra evde oturmaktan sıkılınca bir şeyler yapmak için oturup düşündüğünü söyledi.

 

Çocukluğunu doya doya yaşayamadığını cıvıl cıvıl çocuklara sağlıklı oyuncaklar yapmaya karar vererek bu işe soyunduğunu anlatan Mustafa Sönmez, “Emekli olunca işyerimi oğluma devrettim elimi işten çektim. Ancak boş oturmak baktım olmuyor cıvıl cıvıl güzel çocuklara oyuncak yapmaya karar verdim. Sağlıksız plastiklerden petrol ürünlerimden üretilen oyuncakları alıp oynayana kadar yüzde yüz ağaçtan oyuncaklar yapmaya başladım” dedi.

 

Her türlü ağacı işleyerek oyuncak haline getirebildiğini anlatan Mustafa Sönmez “Arkadaşlarım Hanifi Kesik ve Ali Ezel ile birliktte ağaç ve odunlardan oyuncak, zekâ oyunları ve süs eşyaları üretmeye başladık. Arkadaşlarımızla birlikte burada her şeyi kendimiz üretiyoruz. Amacımız şehrimizde yaptığımız üretimleri pazarlakmak istiyoruz. Kaymakamlık Belediye ve milil eğitim kurumlarının dikkatini çekmek istiyoruz özellikle kreş ve eğitim kurumları bu tür sağlıklı oyuncakları kullanmalı” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekli, Tornacı, ahşap, oyuncak, yapmaya, başladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı