Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 18:11
 
Doğu Akdeniz’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor!
Kuraklığın endişe verici boyutlara ulaştığı Doğu Akdeniz’de 13-14 Ocak tarihlerinde kuvvetli yağış ve beklendiği bildirildi. Meteoroloji Adana Mersin Hatay ve Kahramanmaraş’ı içine alan kuvvetli yağışta sel uyarısı da yaptı.
Yaşam Haberi
Doğu Akdeniz’de Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Meteorolojik verilere göre, yapılan son değerlendirmelerde Salı (bugün) Adana, Mersin, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Adana’nın kuzeyi ile Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bölgenin 13 Ocak Çarşamba günü saat 13.00’de başlayıp ertesi gün 03.00’e kadar sürecek kuvvetli yağışın etkisi altında olacağı bildirildi. Ayrıca Rakımı 1300 metrenin üzerinde olan yerlerde yağışın kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğu, Akdeniz’de, Kuvvetli, Yağış, Bekleniyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı