ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 17:55
 
DGC’den 9 Ocak’a özel ‘Kan Bağışı’ Kampanyası
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü münasebetiyle 9 Ocak 2021 Cumartesi günü ilçe merkezinde kan bağışı kapması düzenlediği bildirildi.
Sağlık Haberi
DGC’den 9 Ocak’a özel ‘Kan Bağışı’ Kampanyası

Kızılay İskenderun Şubesi işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek vermek ve katılarak “Kan” Bağışında bulunmak isteyen vatandaşların sokağa çıkma (pandemi) kısıtlamasından etkilenmemeleri için 0536 573 79 02 nolu telefonu arayarak isim bilgilerini yazdırmaları gerektiği bildirildi.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat İskenderoğlu Milli Mücadele Ruhunun ateşini yakan yiğitler diyarı Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutladıklarını ifade ederek “Bu kutlamaları daha da anlamlı kılmak adına Cemiyeti üyelerimizle ve İskenderun Kızılay Kan Merkezi işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenledik. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu pandemi sürecinde büyük bir ihtiyaç halini alan kan ve kan ürünlerinin stoklarda bulunması hayati bir önem taşımaktadır” dedi.

Ecdadın kanıyla kurtardığı bu topraklarda, Dörtyollu hemşerilerin kanlarıyla bu toprakların insanlarını yaşatacaklarına olan inançlarının tam olduğunu vurgulayan DGC Başkanı İskenderoğlu “Kampanyamıza destek veren tüm gönül dostlarımıza şimdiden minnetle teşekkür ediyoruz. Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan kan vermek isteyen hemşerilerimizin isim ve telefon bilgilerini 0536 573 79 02 nolu telefonla paylaşmaları ve randevu almaları kolluk kuvvetlerinin hemşerilerimize yardımcı olmasını temin edecektir. Ayrıca kan vermek için ulaşım sorunu olan her hemşerimiz aynı telefon numarasından sevk için yardım talebinde bulunabilir" diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: DGC’den, 9, Ocak’a, özel, ‘Kan, Bağışı’, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı