kehribar - logo yanı
Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 12:49
 
Canlı Saka avlayan Suriyeliye 14 bin 357 TL ceza!
Hatay’ın Antakya ilçesinde tuzak düzeneği kurarak yasak olmasına karşın saka kuşu yakalayan Suriye uyruklu bir vatandaş İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma TİM Komutanlığı birimlerince yakalandı.
Yaşam Haberi
Canlı Saka avlayan Suriyeliye 14 bin 357 TL ceza!

Edinilen bilgilere göre dün Antakya İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası içerisinde bulunan Gülderen Mahallesinde asayiş ekiplerince icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında, tarım arazisi üzerinde canlı mühre kullanılarak yapılan tuzak avı tespit edildi. Koruma altında bulunan Saka türü (8) kuşun Suriye Uyruklu M.H.( İdlip -1986 doğumlu) şahıs tuzak kurmada kullandığı malzemeler ile birlikte ekiplerce yakalandı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ile Doğa Koruma Milli Parklar Merkez Şefliği ekipleri adı geçen şahsa 8 bin lira tazminat, 6 bin 357 lira da idari para cezası olmak üzere toplamda 14 bin 357 lira para cezası uyguladı.

Tuzak avı ile yakalanan (8) adet Saka kuşu ise Hatay İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile Doğa Koruma Milli Parklar Merkez Şefliği ve asayiş ekiplerince tekrar doğaya bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Canlı, Saka, avlayan, Suriyeliye, 14, bin, 357, TL, ceza!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı