kehribar - logo yanı
Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 18:18
 
Belen’de vatandaşlardan örnek davranış
Hatay’ın Belen ilçesinde esnaf ve apartman sahipleri, imara aykırı yapılan kaldırım işgallerini kendi imkanlarıyla son buldurarak, örnek bir davranışa imza atıyor.
Yaşam Haberi
Belen’de vatandaşlardan örnek davranış

Belen Belediyesine gelen şikayetler üzerine zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerin ardından uyarı alan esnaf ve vatandaşlar kaldırım işgallerini sonlandırmak için harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde Sarımazı mahallesinde yaşanan kaldırım işgallerine esnaf ve vatandaşların son vermemelerinin ardından başlatılan yıkım çalışmalarıyla yaya yolu olarak kullanılan alanların düzenlenmesiyle takdir toplayan Belen Belediyesi, işgalde bulunan vatandaş ve esnaflara uyarı yapmasının ardından kaldırımlar yayaların kullanımına açılmaya başladı.

Vatandaşlardan gelen memnuniyeti dile getiren Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül “İmara aykırı olarak yapılan işgalleri son bulduran esnaf ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum ki yapılan düzenlemelerle vatandaşlarımız artık daha rahat alışveriş yaparak, esnaflarımızın kazancını da arttıracaktır. Daha güzel şartlarda yaşayabileceğimiz bir Belen için hep birlikte çalışacağız” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belen’de, vatandaşlardan, örnek, davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı