ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
16 Aralık 2020 - Çarşamba 08:34
 
178 Bin Avroluk Projede Laboratuvar Kurulacak
İskenderun’da sanayi bölgesini yakından ilgilendiren ve üretimde büyük katkı sağlayacak Safe Job, Safe Future adlı proje, Avrupa Birliği tarafından kabul edilerek imza altına alındı.
Ekonomi Haberi
178 Bin Avroluk Projede Laboratuvar Kurulacak

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi hibe programı kapsamında hazırladığı 178.000,00 avro bütçeli Safe Job, Safe Future Projesi,  taraf olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı ile sözleşmeye varıldı.

Proje çerçevesinde, eş-başvuru sahipleri İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Özçelik-İş Sendikası olmakla birlikte; bu kapsamında belirlenen işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri; okul öğretmenleri ve işletme yetkililerinin de aralarında bulunacağı 16 kişi ile yurtdışı teknik inceleme ziyareti, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulacak laboratuvar ile Hatay’da bulunan meslek liselerinde iş hijyeni ölçüm, test ve analizleri yapılacaktır. Proje sonunda “İSG Kültürü” konulu el kitapçığı ve dijital içerik hazırlanarak ilgili paydaşlara ulaştırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü desteği ile akreditasyonu gerçekleştirilecek olan iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı, bölgedeki ilk ve tek iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı olacak. Proje sonrasındaki süreçte de Hatay başta olmak üzere Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyetini sürdürecek, bakanlık adına iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında çalışma ortamındaki kişisel maruziyetler ile çalışma ortamına yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerle ilgili iş hijyeni ölçüm, test ve analizini gerçekleştirmeye devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 178, Bin, Avroluk, Projede, Laboratuvar, Kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı