İskenderun'da Protokol Şehitlik Ziyaretinde Buluştu İskenderun'da Protokol Şehitlik Ziyaretinde Buluştu

Özçelik İş Sendikası'nın, işçilerin haklarını koruma amacıyla başlattığı grev süreci hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gül, işçi kardeşlerinin yanında olduklarını belirtti.

Başkan Gül, ülkemizin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan YOLBULAN Metal Sanayi Fabrikası'nda, Özçelik İş Sendikası'nın uzun süredir toplu iş sözleşmesi görüşmelerini sürdürdüğünü ve ne yazık ki bu görüşmelerden işçilerin haklarını koruyacak makul bir anlaşmanın çıkmadığını vurguladı.

Başkan Gül 210 işçinin, özellikle deprem bölgesinde yaşayan, ekonomik zorluk çeken ve mağduriyet yaşayan işçilerin insanca yaşayabileceği bir ücret ve çalışma koşullarına kavuşmasının herkesin ortak arzusu olduğunu söyledi.

İşçilerin karşı karşıya kaldığı düşük ücret teklifleri ve ağır çalışma koşullarının, emeğin ve alın terinin değersizleştirilmesi anlamına geldiğini belirterek, bu durumun kabul edilemez olduğunu ifade eden Gül “Belen Belediyesi olarak her zaman işçilerin yanındayız, yanında da olmaya devam edeceğiz. İşçilerimizin hakkını aramak, onların emeğine sahip çıkmak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için son derece önemlidir. 20 Haziran itibariyle grev kararı alınmasının, işçilerin hak arama mücadelelerinde ne kadar kararlı olduklarını gösterdi. Bu kararlılık aynı zamanda kendilerine de büyük bir sorumluluk yükledi. İşçilerimizin sesine kulak vermek, onların taleplerini dikkate almak ve haklarını teslim etmek zorundayız" diye konuştu.

Özçelik İş Sendikası'nın ve YOLBULAN Metal Sanayi Fabrikası'nda çalışan işçilerin haklı mücadelesini sonuna kadar desteklediklerini sözlerine ekleyen Başkan Gül "Bu süreçte, işçilerimizin haklarını alabilmesi için gerekli tüm desteği sağlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. YOLBULAN Metal Sanayi Fabrikası yöneticilerine sesleniyorum: işçilerimizin taleplerine kulak verin ve onlarla adil bir anlaşma sağlayın. Unutmayın ki, güçlü bir sanayi ve ekonomi, ancak mutlu ve huzurlu çalışanlarla mümkündür. İşçi kardeşlerimize de sesleniyorum: Mücadelenizde yalnız değilsiniz. Bizler, sizin yanınızdayız ve haklı davanızda sizi sonuna kadar destekliyoruz. Birlikte, daha adil ve insanca çalışma koşulları için mücadele etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

63Bbd89C C52C 4F82 Bcc5 53Fc0A2D79B6

Editör: Halit Sapmaz