Adil Coşkuner/Erzin

Furkan Vakfı gönüllüleri ile Başkan Alparslan Kuytul'un yargılandığı Dava Erzin Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesinde bir kez daha görüldü ve dava yine sonuçlanmadı. 12 Eylül 2924 tarihine ertelenen davanın görüldüğü mahkeme sonrası Adliye çıkışında polisin geniş güvenlik önlemleri aldı. Vakfın gönüllüleriyle birlikte Başkanı Alparslan Kuytul Adliye önünde, basın açıklamasında bulundu.

Vakfın Başkanı Alparslan Kuytul, 29 Mayıs 2016 tarihinde Erzin'de yaşanan konferans iptalinin ardından yapılmak istenen basın açıklamasına polis müdahalesi sebebiyle açılan davanın duruşmasına katılmak için Erzin'e geldiklerini, görülen mahkemenin ise 12 Eylül 2024 tarihine ertelendiğini söyledi.

Burada Adliye’nin önünde basın açıklaması yaptığını hatırlatan Alparslan Kuytul, “Ne var bunda? Biz şimdi çekip gideceğiz, hepsi bu! Biz kimseye zarar veren insan değiliz. Kul hakkı diye bir şey var, biz Allah’tan korkan insanlarız. Kimseye zarar verdiğimiz yok. Basın açıklaması yapmak benim yasal hakkım” dedi.

Malatya Zabıtası 'fiyat' denetimi için sahada Malatya Zabıtası 'fiyat' denetimi için sahada

Devam eden davada hakim ve savcının da anladığı kanaatinde olduğunu da ifade eden Alparslan Kuytul “Hiçbir suç yok ortada, gerçekten yok, benim mahkemem olduğu için söylemiyorum. Gerçekten ortada bir suç yok. Hakkımı kullanmayım mı? Kullanma diyorlar bana, niye kullanmayım? Bütün mesele bu. Yasa izin veriyorsa hakkımdır. Sen yasanın üstünde misin? Herkes yerini bilecek, ben de bileceğim. Polis de bilecek, hakim de bilecek, vali de bilecek. Bu kanun yalnız fakir fukara insanlar için mi, bir tek garibanlar için mi? Teşekkür ediyorum desteklerinizden dolayı. Mahkeme 12 Eylül’e ertelendi. İnşallah beraat çıkacağına umut ediyoruz” diye konuştu.   

G N Ni Y Hd Wk A I MpkoG N Ni Y Hc Wk A E F7 U LG N Ni Y G E W8 A A E Tow

Editör: Halit Sapmaz