SP Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz, Kıbrıs’a yapılan müdahalenin sadece barış harekât olmadığına vurgu yaparak Erbakan Hoca’nın ortak olduğu hükümetin, Siyonist ideallere karşı verilmiş en önemli, net cevap olduğunu söyledi. SP Başkanı Öksüz, Muharip Gaziler başkanı Dönmez ile Bir Araya geldi

         Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Öksüz, Kıbrıs ‘Barış Harekatı’na katılan Payas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Dönmez’le biraya gelerek harekatın anlam ve önemi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

        Kıbrıs harekâtındaki anıların yoğunlukta olduğu buluşmada SP’li Ramazan Öksüz "‪20 Temmuz 1974, çok önemli bir gün ve harekâttı. Eğer ‪20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı yapılmamış olsaydı, bugün Adada Türklerin varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktı.  Adada doğalgazda hak iddia edemeyecektik. Varlığımızdan dolayı buralarda da hak sahibi olduk” dedi.

Kıbrıs’ta zulme uğrayanları kurtarma harekatının yanında önemli mesajlar içeren bir hamle olduğuna dikkat çeken Başkan Öksüz “ABD ile müttefikliği ret edip, CHP ile Milli Görüş bir araya geldi. Bu CHP-MSP hükümeti döneminde başarılı bir harekâttı ve bugün orada bir devlet varsa o harekâtın gerçekleşmesinin sayesindedir. Bugün Kıbrıs varsa siz Mehmetçiğimizin  hareketi neticesinde Kıbrıs devletimiz hayat bulmuştur. Bu harekât, Siyonizm’in iddialarına net bir cevap harekatıdır. Bu vesile sizlere sizlerin şahsında tüm gazilerimizi hayırla yad ediyoruz. Sizlere Rabbim güzel günler göstersin diyoruz. Şehitlerimize de  Allah'tan rahmet diliyoruz” diye konuştu.

CHP İl'de Başkan Tiryaki güven tazeledi… CHP İl'de Başkan Tiryaki güven tazeledi…

Kıbrıs Gazisi ve Payas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Dönmez ise gösterdiği misafirperverlikten ötürü Saadet Partisi İlçe Başkanı Öksüz’e teşekkür ederek şunları söyledi: “Siyonizm’in bayrağının anlamı Fırat ve Nil arası Yahudilerin olana dek dünyada kan durmayacak! Siyonizm’i iyi tanıyan Erbakan Hocamız buna cevap mahiyetinde Kıbrıs bayrağını çizdi. Kıbrıs Bayrağının anlamı ise Türkiye olduğu müddetçe Fırat ve Nil arası size yar olmayacak. Hocamız bu mesajı ile İsrail’e kıyamete kadar sürecek bir cevap verdi…”

f8f3778c-53cc-4991-bed0-ee08be1e675b15e14f13-6dd6-439a-b396-5e519b586603a04f5a14-ce87-4701-a2da-5365fa81c11f