İskenderun Belediye Başkanlık görevini 1 Nisan’da devredecek olan Başkan Tosyalı, Mahalli idareler seçimlerinde yeni belediye başkanını seçmek için oyunu kullanmak üzere eşi ve kızıyla birlikte Şükrü Kanatlı Okuluna geldi.

Başkan Tosyalı ile Eşi Arife Tosyalı birlikte 1215 nolu sandıkta oyunu kullandı. Vatandaşlık görevini yerine getiren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, çıkışta yaptığı açıklamada seçimlerin ülkeye Hatay’a ve ilçeye hayırlı olmasını diledi.

‘EŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ,

Görür “Deprem dirençli İskenderun yaratmalıyız” Görür “Deprem dirençli İskenderun yaratmalıyız”

YİĞİT ÖLÜR KALIR ESERİ’

5 yıl önce buraya bir vatandaş gibi gelip oyunu kullandığını, akşamında da vatandaşların oylarıyla belediye başkanı seçildiğini hatırlatan Fatih Tosyalı “Beş yıl boyunca tüm olumsuzlukları felaketleri yaşayan biri ve bunun sorumluluğunu üzerinde taşıyan biri olarak görevimi yapmaya gayret gösterdim. ‘Eşek ölür kalır semeri, yiğit ölür kalır eseri’ misali projelerimizle eserlerimizle bu beş yılda İskenderun halkına hizmet ettim. Allah’a çok şükür eserlerimiz, projelerimiz İskenderunlunun kullanımında. Ben bugün buraya bir belediye başkanı olarak, aynı zamanda iş insanı ve vatandaş olarak vatandaşlık görevimi yapmaya geldim. Bugün yapılan bu yerel seçimlerin önce ilçemize, sonra ilimize ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyor, sonuçların tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.     

433894994 964920355194813 8026942895151861902 N

Editör: Halit Sapmaz