Adil Coşkuner/Erzin

Almanya’da uzun yıllar yaşaya gurbetçi Erzin sevdalısı olduğunu belirten Ali Özsoy Bağımsız Belediye Başkanı adayı olarak çalışmalarını ve projelerini İskenderun.org aracılığıyla kamuoyu ile paylaştı. Uzun yıllar Almanya’da yaşayan gurbetçi Ali Özsoy memleketi Erzin’e döndü ve ‘Her şey Erzin İçin’ sloganıyla bağımsız aday olarak çalışmalarını hızlandırdı.

Üs bölgesinde isim değişikliği! Üs bölgesinde isim değişikliği!

Bağımsız Erzin Belediye Başkan adayı Ali Özsoy, Denizin mavisi, Amanosların yeşiliyle muhteşem bir şehre sahip olduklarını belirterek “Bugüne kadar hak ettiği hizmeti alamayan sevdalısı olduğum Erzin için bir şiir yazdım. Erzin sevdalısı diyorlar. Ama sevdalı dille olmuyor. Bir şiir yazdım ben Almanya’da Erzin özlemimle ilgili, benim vücudum oradaydı, kafam zihnim buradaydı. Gerçekten Erzin sevdalısıyım” dedi.

Denizin mavisi, Amanos dağlarının yeşili arasında yer alan Erzin’de turizmin geliştirilmesi için de projelerinin olduğunu aktaran bağımsız aday Ali Özsoy “Amanos dağı zirvesinde keldazi diye bir yaylamız var, kışın burada kar olur, burada bir kayak merkezi ve konaklama tesisleri yapılması gibi projem var. Şehir içinden ve dışından gelecek insanlarımızın, kışın kayak sporları amaçlı, yazın da yayla olarak kullanıma açarak turizmin canlanmasını istiyorum. Burnaz plajımızı da daha kullanılır, kent dışından insanları çekebilecek tesis haline getirmeyi planlıyorum, buna benzer çok sayıda projeleri sevdalısı olduğum memleketime getirmek istiyorum” diye konuştu.     

49Df262E Aed7 43D8 Bed1 0198C54C0E0D5304Cace 160E 4003 B1Af 3F6Da93Fbe330A566Fcf D2F3 4F06 B57F 7D2Ec45Cd8Ff

Editör: Halit Sapmaz