İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent H. Yılmaz, binaları yıkılan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu ile Büyükçarşı İşhanı’nın enkazında bir araya geldi.

Bakımsızlığı, tehlike arz eden bölümleri ve görüntüsüyle İskenderun’un en büyük sorunları arasında gösterilen ve birçok esnaf odasının yer aldığı Büyükçarşı İşhanı’nın depremde yerle bir olması, mağduriyetleri de getirdi.

İskenderun Ticaret Odası Başkanı Levent Yılmaz, Büyükçarşı İşhanı’nda çalışma ofisi bulunan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu’nu enkaz bölgesinde ziyaret ederek gemiş olsun dileklerinde bulundu.

Bir taraftan enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken diğer yandan da iki başkan, yaşananlar hakkında görüş alışverişinde bulunuyordu.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Çöloğlu, yaşanan depremle her ardımda bir acı, bir mağduriyet bulunduğuna işaret ederek “Biz de yıkılan çarşının enkazını takihp ederek üyelerimizin sıkıntılarını dinliyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Birlik ve beraberliğimizle bu sorunun üstesinden de kalkarız” derken, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gönül isterdi ki sizi odamızda misafir etmekti ama gördüğünüz gibi sadece bizim odanın değil, diğer esnaf odalarının bulunduğu çarşı yıkıldı. Acımız büyük, yaramız ağır. Büyük Çarşı İşhanı’nın enkazı kaldırılıyor. Bende burada esnaf kardeşlerimizle birlikte işyerimizden bir şeyler kurtarabilir miyiz diye nöbet tutuyoruz. Moral ve motivasyon olarak birbirimize ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde yanımızda oldukları için kendisine, yönetim kurulu üyesi Sedat Uysal’a ve Özel Kalem Feride hanıma teşekkür ederiz.”

Eti Bakır'dan iyileştirme çalışması Eti Bakır'dan iyileştirme çalışması

İTSO Başkanı Yılmaz da, kendilerinin de büyük bir acı yaşadıklarının altını çizerek, bundan sonra yaraların daha hızlı sarılabilmesi için yetkili mercilerle sürekli görüşmeler halında olduklarını ifade ederek “Şehrimize gelen bakanlara deprem bölgelerindeki eksik olan, bundan sonra kısa ve uzun vadede neler yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Siz de bir esnaf odası başkanı olarak sizden de bu konuda neler yapılması gerektiği, sıkıntı ve taleplerinizi bilmek istiyorum. Bir oda başkanı olarak esnafımızın sıkıntılarını üst mercilere taşımak durumundayız.  

89ce2e17-7079-490e-a02b-fb49a8ced683