2024 yılında belirli bir hasılatın üzerinde kazanç sağlayan işletmelerin e-Faturaya geçmesi zorunludur. e-Fatura programları ise bu geçişi kolaylaştırarak süreçleri daha iyi bir biçimde yönetmenize yardımcı olur. e-Fatura programları, faturalarınızı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara göre düzenlemenizi sağlar. Mevzuatlara uygun bir biçimde fatura düzenlemek için programların sunduğu avantajlardan yardım alabilirsiniz.

e-Fatura programları, faturalarınızı dijital olarak kolaylıkla oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca faturalarınızı istediğiniz bir zaman herhangi bir kaynaktan bulabilir, süreçleri rahatlıkla yönetebilirsiniz. Belirli bir tarihe ait olan faturalarınızı bulmak istediğiniz e-Fatura programı sayesinde bu işlemi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. GİB’in internet sitesi üzerinden e-Faturaya başvurunuzu yaptıktan sonra programlar aracılığıyla süreçlerinizi dijitalleştirmeye başlayabilirsiniz. e-Fatura programı, süreçleri dijital hale getirdiği için daha hızlı ve düşük maliyetlerle işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Kağıt kullanımı azalttığı için de daha sürdürülebilir sistemler kurmanızı mümkün kılar.

e-Fatura Programı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

e-Fatura programı seçerken bazı kriterleri dikkate almanız gerekir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek göz önünde bulundurmanız gerekenlerin ne olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

·         e-Fatura programı seçimi yaparken ilk önce sistemin kullanıcı dostu olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Programın arayüzü kolay ve anlaşılır bir yapıda olursa süreçleri daha hızlı bir biçimde yönetebilirsiniz.

·         e-Fatura programı, fatura kesme ve gönderme işlevlerinin ötesinde farklı fonksiyonlar sunuyorsa bu da size yardımcı olabilir. Örneğin, Logo’nun e-Fatura programı mağaza ya da perakende sektörü için de özel uygulamalar sunan farklı yazılımlarla entegre edilebilir. Böylece tek bir uygulamayı merkezi bir sistem haline getirmenize yardımcı olur.

Türk ihracatçısı uzak pazarlarda rotayı Amerika'ya çevirdi Türk ihracatçısı uzak pazarlarda rotayı Amerika'ya çevirdi

·         e-Fatura programında finansal bilgilerinizi muhafaza edeceğiniz için tercih edeceğiniz uygulamanın veri güvenliğini garanti altına aldığından emin olmalısınız.

İstediğiniz kriterleri karşılayan e-Fatura programı bulduktan sonra süreçlerinizi dijitalleştirebilir, daha sürdürülebilir bir sistem kurmaya başlayabilirsiniz.

En İyi e-Fatura Programları

En iyi e-Fatura programı kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt verme potansiyeline sahip olandır. Logo’nun e-Fatura programı birçok farklı fonksiyonu yerine getirdiği için süreçlerin dijitalleşmesini kolaylaştırır. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek en iyi e-Fatura programlarının bazı özelliklerine dair fikir edinebilirsiniz.

·         e-Fatura programı birçok farklı yazılımla entegre bir şekilde çalıştığı için süreçlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Örneğin, CRM ile e-Fatura programını entegre ederek müşteri bilgilerini daha rahat bir şekilde çekebilirsiniz.

·         Bilgisayarın yanı sıra Android ve iOS işletim sistemleriyle de uyumlu olan e-Fatura programı, süreçler istediğiniz kaynak üzerinde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

·         Tekstil, hazır giyim, telekomünikasyon, yiyecek/içecek hizmetleri ya da inşaat fark etmeksizin her türlü sektörde de rahatlıkla kullanılabilir.

Editör: Halit Sapmaz