Hatay’ın İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde 46 yıldır faaliyet gösteren inşaat, hazır beton, çimento, hafriyat, yem ve gıda nakliyesinde kullanılmak üzere ürettiği O4 sınıfı yarı römork araçlarla dünya pazarına açılan Güven Makine, fuarların da aranılan markası oldu.

guven-makine3guven-makine4

Güven Makina’dan yapılan açıklamaya göre, ürettiği yarı römork ürün gamında V tip silobas, millenium tip silobas, damper, damper silobas, treylermikser ile Türkiye’nin lider firması haline geldikleri belirtilerek, yurt içi ve küresel pazarda rekabet etmeye, imal ettiği nitelikli araçları dünyanın her köşesine göndermeye devam etiği kaydedildi.

Türkiye silobas pazarında lider olarak yoluna devam ettiği vurgulayan Güven yetkilileri, “46 yıldır ürettiği yarı römork silobas ihracatı ile 2022 yılında toplamda 550 adet O4 sınıfı yarı römork aracı Türkiye ve dünya pazarına sundu. Bu rakam hem adet anlamında hem de şirkete sağladığı ciro anlamında rekor anlamına geliyor. “En İyiler Her Zaman Güvenle İlerler” mottosuna “Türkiye’nin Güven’i var” mottosunu ekleyen Güven, satış sonrasında müşterisine destek vermeye devam etmektedir. Firma, ürettiği kaliteli ürünlerin yanı sıra müşterilerine sunduğu finansman olanakları, yenilikçi ürünler, satış sonrası hizmet ve ileri seviyedeki müşteri memnuniyeti ile göz doldurmaktadır” dedi.

Zincidere'de çevre düzenlemesi Zincidere'de çevre düzenlemesi

3D bilgisayar teknolojisini kullanarak tasarım harikası ürünler yaptığının altının çizildiği açıklamada şunlar kaydedildi: “Güven bu konuda her zaman öncü konumda yer alıp ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Özellikle yarı römork ürün gamında V tip silobas, millenium tip silobas, damper, damper silobas, treylermikser v.s araçlar üreten firma, başta ülkemiz olmak üzere Amerika, Almanya, Rusya, Ortadoğu ve Arap ülkeleri, Afrika, Türki Devletler pazarına dünyanın dört kıtasına üretim yapmaktadır. Güven’in 2023-2024 hedefleri üretim kapasitesini daha da arttırmak, inşaat ve nakliye sektörüne daha fazla çözüm ortağı olmak ve ihracat yapılan ülke sayısını daha da fazlalaştırmak şeklinde belirledi. Covid-19 pandemi salgının ülkemiz ve dünya üzerinde yarattığı olumsuz şartlara rağmen kalite ve adet üretiminde asla taviz vermedik. Firma bayrağını her zaman en yükseklerde dalgalandıracağız. Güven artan iş gücü istihdamı ve Türk ekonomisine sağladığı katkı ile bölgemizin gururu olmaya devam etmektedir…”

guven-makine2guven-makine1