Akfil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tarık Dinçer, Hatay’ın en kısa sürede ayağa kalkması için planlamaların hızla faal hale gelmesi gerektiğini belirterek, firma olarak üretimde ve satışta sıkıntılar yaşamalarına karşın iyi noktada olduklarına ancak potansiyel olarak gelişmek istediklerine işaret etti.

 Akfil Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tarık Dinçer, İskenderun ORG ve Sektörel Dergisi’nin haber merkezini ziyaret ederek imtiyaz sahibi Ufuk Aktuğ, yayın kurulundan Halit Sapmaz, İdris Aydoğan ve Halit Tunç ile gündemdeki konular başta olmak üzere birçok konuda sohbet etti, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

 Ziyarette, 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinin en fazla Hatay’ı etkilediğine vurgu yaparak, yaraların sarılması ve depremin izlerinin silinmesi gerektiğine işaret etti. Ahmet tarık Dinçer, firma olarak depremin ilk dakikalarından itibaren üzerlerine düşen görevi tam anlamıyla yaptıklarına inandıklarını dile getirerek, fabrika binasının da sarsıntılardan etkilendiğini anlattı.

Akfil olarak üretim anlamında iyi bir noktada olduğunu ancak, yeterli bulmadıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer “Depremden dolayı kısa bir süre ister istemez üretime ara vermek durumunda kaldık. Fabrikamızdaki depremden dolayı ortaya çıkan hasarları onardıktan sonra artan taleplere cevap vermek için de hızlıca üretim bantlarımızı devreye soktuk. Daha fazla ihracat, daha fazla döviz girdisi için uğraş veriyoruz” dedi.

TÜSİD'in yeni başkanı Bekir Topuz oldu TÜSİD'in yeni başkanı Bekir Topuz oldu

İskenderun ORG ve Sektörel Dergisi’nin verdiği haber hizmetiyle bölgede çok başarılı bir yayın kuruluşu olduğunun altını çizen Dinçer, ekibe başarılarının devamını diledi.

Bünyesinde İskenderun ORG haber portalı ile Sektörel Dergisi’ni barındıran İskenderun Ajans İletişim Hizmetleri İmtiyaz sahibi Ufuk Aktuğ da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yayın hayatına başladıkları günden buyana bölgenin gelişmesine, ekonomisine yön verenleri destekleyen, yatırımların büyümesi ve bölgenin gelişimine destek verdiklerini söyledi.

İlk filtre fabrikasını kuran ailenin sorumluluğundaki Akfil’in özellikle Ahmet Tarık Dinçer’le birlikte vizyonunun daha da geliştiğini gözlemlediklerine vurgu yapan Aktuğ,

Akfil’in bölge açısında bir değer ve sektöründe önemli bir aktör olduğuna dikkat çekti.

d9e95f5d-7eff-4d3a-9dbd-0870c0ea2cc51a43e7e7-d07d-4277-b080-f45e20147c82