Kahramanmaraş merkezli depremlerin neden olduğu yüzyılın felaketinde yaşanan can ve mal kayıpların meydana geldiği Hatay’ın İskenderun ilçesinde psikososyal destek ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.  

6 Şubat tarihinden buyana depremin yarattığı sosyal olumsuzlukları minimize etmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar İskenderun İlçe Müdürü Yılmaz Balaman ile Psikososyal destek ekipleri sahada depremzedelerin en önemli destekçisi olarak görev yapıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İskenderun İlçe Müdürlüğü psikososyal destek ekipleri felaketin yaşandığı ilk günden buyana gerek enkaz yakınlarında, gerekse kurulan çadır kentlerde yaşamlarını sürdüren depremzedelerin sosyal yıkımına müdahalede bulunarak ayağa kaldırmaya çalışıyorlar. Depremin en ağır travmasını yaşayan çocuklarla bir araya gelen ekip, birlikte etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

ÇADIR KENTTE İSTİKLAL MARŞI DUYARLILIĞI

Diyarbakır Bilgievi öğrencilerine ramazan hediyesi Diyarbakır Bilgievi öğrencilerine ramazan hediyesi

Gece gündüz sahada depremzedenin yanında yer alan Aile ve Sosyal Politikalar İskenderun İlçe Müdürlüğü psikososyal destek ekipleri İstiklal Marşı'mızın 102. Kabulünün yıldönümünü de unutmadı, çadır kentte hep birlikte yaptıkları etkinlikle kutladılar. Büyük bir felaket yaşayan depremzedeler Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Korkma!” diyerek başlayan istiklal marşından güç aldı ve etkinliğe ellerinde Türk bayrakları sallayan askerlerle birlikte katılımcılar “Allah, bir daha bu millete İstiklâl Marşı yazdırmasın” temennisinde bulundu.

FrCoLW_XsAAD_wcFrCoLsmXoAAz2_fFrCoL-iX0AUESRIFrCndJjXwAAzrkFFrCoKxCX0AEncp1FrCbGPgWAAEz-YcFrCbG87WwAAXgMQFquHcLsWIA4eTilFoy1masXwAkFrAc