Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde İskenderun’da tüm ailesini kaybeden voleybol 2. Lig ekiplerinden Kilis Gençlik Sporlu A. Kadir Terlik’e ‘Bundan sonra ailen biziz’ diyen F. Bahçe sahip çıktı.

İskenderunlu genç voleybolcu, asrın felaketinde oturdukları binanın çökmesi sonucu annesi, babası, abisi, ablası ve 40 günlük yeğenini kaybetti. Bu dramatik olayın basına yansımasıyla birden gündem olan talihsiz voleybolcu Abdülkadir Terlik’in ‘Ailem için dimdik ayakta durup pes etmeyeceğim, mücadeleye devam edeceğim. Onların huzur içinde uyumaları için, asla yılgınlığa düşmeyeceğim, hayata sıkı sıkıya tutunup çok daha başarılı olacağım’ şeklindeki açıklaması yankı buldu. Basında çıkan haber üzerine Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt hemen telefonla voleybol şubesinin yetkililerini arayarak Abdülkadir’le temas kurulmasını istedi.

YENİ BİR HAYATIN BAŞLANGICI OLDU

Erkekler 2. Ligi’nde mücadele eden Kilis Gençlik Spor Kulübü’nde forma giyen genç voleybolcu,  2. ligdeki voleybol takımının Baş Antrenörü Ali Yılmaz’ın telefonda “Seni Fenerbahçe formasıyla görmek istiyoruz” sözleri, yeni bir hayatın kapılarını araladı. Beklenmedik teklifle karşı karşıya kalan Abdulkadir, Baş Antrenör Ali Yılmaz’a  “Çocukluk hayali çubuklu formayı giymekti. Dün toprağa verdiğim annem, babam da benim gibi F. Bahçe taraftarıydı. Bu teklifiniz beni çok mutlu etti, Fenerbahçe’ye koşarak bile gelirim” cevabını verdi.

Telefon görüşmesinin ardından uçakla Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ne yerleştirilen depremzede genç voleybolcu ile görüşen Kulüp Başkanı Ali Koç  “Sakın ola ki ailem yok diye düşünme. Çok büyük bir ailen oldu. Bütün Fenerbahçe senin ailendir” dedi. Başkan Koç’un bu sözleriyle mutluluğu daha da artan Abdülkadir, “Burada hiç yabancılık çekmiyorum. Yeni aileme katılmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” sözleriyle karşılık verdi.

PLAY-OFF'TA RAKİBİ FENERBAHÇE

Dereağzı Tesisleri’ne yerleşen Abdülkadir Terlik, Fenerbahçe’nin misafiri olsa da sezon sonuna kadar rakibi konumunda. Kaderin bir cilvesi olsa gerek sezon sonuna kadar Kilis Gençlik Spor’un başarısı için forma terletecek olan genç voleybolcu, 2. lig Play-Off ilk maçında sarı-lacivertlilerin rakibi olacak. Abdülkadir bu ilginç rastlantıyla ilgili değerlendirmesini “Kilis Gençlik Spor olarak Play-off’a kalmak için çok büyük emekler vermiştik. Orada da takımımla beraber olmak istiyorum. İlk maçta Fenerbahçe’ye karşı oynayacağım ve Kilis’in kazanması için elimden geleni yapacağımı hocalarıma anlattım” şeklinde yaptı.

Fenerbahçe'nin voleyboldan sorumlu yöneticisi Simla Türker Bayazıt, Abdülkadir Terlik’in gelecek sezon sarı lacivertli formayla sahada olacağını belirterek, “Kendi isteğiyle eski takımında forma giymek için play-off maçlarının oynanacağı şehre gidecek. İlk maçımızda bize rakip olacak.

F. BAHÇE’DEN A. KADİR AÇIKLAMASI

USS Nitze gemisi uzman kişilerce incelenmeli USS Nitze gemisi uzman kişilerce incelenmeli

Genç sporcu A. Kadir Terlik ile ilgili açıklamada bulunan sarı-lacivertin Voleybol Şubesi “Onda çok güzel bir spor etiği var; bize karşı da sahada en iyisini yapacaktır. Play-off maçlarından sonra sözleşmesi bitecek ve takımla birlikte İstanbul’a dönecek. Biz, ona inanıyoruz. Cesur, iyi ahlaklı ve dirayetli bir sporcu. Çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Önümüzdeki sezon takımımızda olacak. Hem eğitimini hem spor hayatını el ele ileriye taşıyacağız” dendi.

334681438_117511537940183_8969877380219580502_n334286179_143911631613406_4712478548921699425_n334430782_730327041844240_1970503866698037809_n