Depremzede Sanatcı Sergi (5)Depremzede Sanatcı Sergi (3)Depremzede Sanatcı Sergi (2)Depremzede Sanatcı Sergi (1)

Serginin açılışına Hatay Milletvekili Abdulkadir Özle'e, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'e, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosytalı'ya, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş'e, Sahil Güvenlik Komutanı Onur Emir ile vatandaşlar katıldı.

26 depremzede sanatçının 45 eseri ile açılan sergi hakkında bilgi veren Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, 6 Şubat büyük kıyamet hepimizi derinden etkilediği gibi meydana gelen depremde yaklaşık 54 bin vatandaşımızı kaybettik. Bu 54 binin 24 bini, yani neredeyse yarısı Hatay’da yaşamını yitirdi diyerek şunları söyledi:

“Dernek olarak depremin ilk gününden itibaren en başta bize ulaşan çocukların aileleri ve yaşlı hastaların  ihtiyaçlarına öncelik verdik. Çocuklara mama ve çocuk bezi, yaşlı hastalara da hasta bezi, hasta alt bezi, ıslak mendil, vücut temizleme havlusu gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık.

Başkan Sezer'den coşkulu proje tanıtımı Başkan Sezer'den coşkulu proje tanıtımı

6 Şubatta "Yitik Sokaklarda Yeşeren Umutlar" sergisini açarak tüm gelirini depremzede çocuklara ve ihtiyaç sahibi yaşlı hastaların ihtiyaçları için harcayacağız.”

Millet Parkı sosyal tesislerde sergilenen eserleri  10 Şubat cumartesi akşamına kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

Editör: Ufuk Aktug