Her vesileyle, toplumun her kademesine ulaşmaya çalışan DEVA Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Av. Hatice Esra Doğan, şehirde esnaf ziyaretleriyle, yolda-kaldırımda seçmene projelerini, vizyonunu anlatıyor.  

DEVA Partisi adayı Av. Hatice Esra Doğan 6 Şubat deprem felaketinin ardından çıktıkları deva olma yolunda şehrin altyapı, üst yapı, hukuksuzlukların, adaletsizliklerin önüne geçilebilmesi adına yaralarını sarmak, derin izlerini silmek, toplumun sosyal sorunlarına merhem, deva olmaya geldiklerini söyledi.

YSK itirazları karara bağlıyor YSK itirazları karara bağlıyor

Yaşanan doğal afetin yıkıcı etkileriyle yeniden kalkındırmaya, yeniden yaşanılabilir eski günlerine kavuşturmaya, depremin tüm izlerini ortadan kaldırmaya deva olmaya geldiklerinin altını çizen Av. Hatice Esra Doğan Konteyner kentte yaşayan depremzedelerle bir araya geldi, sohbet etti, sorunlarını dinledi, düzenlediği etkinlikle de özellikle çocuklarla oyunlar oynadı, onları sevindirdi.

Konteyner kentlerde yaşayan insanlar özellikle de kadınların en büyük problemlerinin hijyen olduğuna şahitlik ettiğini ifade eden Av. Hatice Esra Doğan “Aynı zamanda ortak banyo, ortak tuvalet, alt yapı sorunlarının giderilememesi, geçici konaklamanın altyapı sistemine sağlamlaştırılmadan yapılmasının neticesi olarak yaşadığımız problemleri gidereceğiz. İskenderun’da kadın merkezi yok! Eğer gerçekten kadının her anlamda desteklendiği, insanın korunduğu bir sistem getirmek istiyorsak yerel belediyecilik anlayışına öncelikle benim seçim çalışmalarımın arasında İskenderun için ‘Kadın sığınma evinin kurulması var” diye konuştu.  

Kentte çocukların maruz kaldıkları durumlardan dolayı, yaşadıkları sorunları giderebilmek adına, koruyabilmek için 13 yaş ve üzeri tüm çocuklar için çocuk evleri inşa edeceklerini aktaran Av. Hatice Esra Doğan “Ekonomik durum gözetmeksizin tüm çalışan kadınların okul öncesi ve kreş ihtiyaçlarının giderebilecekleri belli mahallelerde kurulmak üzere ücretsiz kreş ve gündüz bakım evleri kuracağız” dedi.  

G H7 V Lb5A A A Azb D9Ac0Af8C3 9Ab9 4460 9Bd6 9D5022F72071527906Fc Bc54 4B93 Ab95 Aca98D8E55A2

   

Editör: Halit Sapmaz