Aralarında Hatay’ın da bulunduğu 4 ilde ÖSYM tarafından yapılan sınavlar gerçekleşmeyecek. Adaylar, başka merkezleri seçim sınava girebilecek.

ÖSYM'den Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da YÖKDİL/1, YDS/1, TUS/1 ve MSÜ Aday Belirleme Sınavı yapılamayacağını duyurarak “Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile bu illere bağlı ilçelerde, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/1), Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/1) ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (TUS/1) yapılmayacak. Adaylar farklı illerden sınav merkezini seçmesi gerekecek” şeklinde bilgi verdi.

ÖSYB Başkanı Prof. Dr. Ersoy, daha önce bu illerde sınava girmek için tercihte bulunan adayları yakından ilgilendiren açıklamasını şu şekilde yaptı: “MSÜ sınavı için 1-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YÖKDİL/1 sınavı için 2-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YDS/1 sınavı için 8-9 Mart 2023 tarihleri arasında, TUS/1 sınavı için 1-8 Mart 2023 tarihleri arasında geç başvuru yapabilecektir. Bu illerde sınavların yapılamaması nedeniyle, daha önce bu illeri sınav merkezi olarak seçen adaylarımız, sınav merkezlerini değiştirmek zorunda olup Türkiye'deki diğer merkezlerden istediklerini sınav merkezi olarak seçebilecekler."

Anadolu Vakfı’ndan öğretmenlere farkındalık eğitimi Anadolu Vakfı’ndan öğretmenlere farkındalık eğitimi

yeni-osym-baskani-ersoy-acikladi-kpss-iptal-edildi-1048049-5