Hatay’da Uzuv Kaybı Yaşayan Çocuklara Ücretsiz Roboteller Sağlanacak

robotel1

Marmara ve İç Ege'ye şiddetli yağış uyarısı Marmara ve İç Ege'ye şiddetli yağış uyarısı

Depremden etkilenen çocukların ihtiyaçlarını önceliklendiren Robotel Derneği, kişiye özel ölçü ve niteliklerde 3D yazıcılarla üretilmiş, kullanışlı Robotellerin Hatay’da el ve parmak kaybı yaşayan çocuklara ücretsiz ulaştırılması için saha çalışmalarına, deprem felaketinin en çok etkilediği illerden Hatay’da start verdi. Hatay’da AFAD, ilçe kaymakamlıkları, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve bireysel gönüllü oluşumları ile görüşmeler gerçekleştiren Robotel Derneği, uzuv kaybı yaşayan ihtiyaç sahibi bireylere ve yakınlarına başvuru çağrısında bulundu. İhtiyaç sahipleri Robotel Derneği’nin web sitesi, sosyal medya hesapları ve +90 536 035 2371 numaralı telefon hattı üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

Deprem felaketinin en çok etkilediği illerden Hatay’da, el ve parmak uzuv kaybı yaşayan çocuklara, kendi bedenlerine uygun ölçülerde üretilmiş, basit kavrama hareketlerini gerçekleştirilebilen mekanik ellere ücretsiz erişim fırsatı sağlanıyor.

Kişiye özel üretilen ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz temin edilen Robotellerle 2014 yılından bu yana 400’ün üzerinde çocuğun hayatına dokunan ve deprem felaketi sonrası ihtiyaçlara yanıt verebilmek için yüksek kapasite artışı hedefleyen Robotel Derneği, saha çalışmalarına Hatay’da start verdi ve ihtiyaç sahiplerine başvuru çağrısında bulundu.