Yüzyılın felaketinin Hatay’da ve İskenderun’da yarattığı sosyo-ekonomik olumsuzluklarının giderilmesi, insanların kalıcı konutlar inşasıyla ilgili belirlenen rezerv alanları ve yerinde dönüşüm projelerine hız verildi.

İskenderun’a bağlı Denizciler Mahallesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından İskenderun’da belirlenen rezerv alanlardan Denizciler Mahallesinde Müteahhit firma işe başlıyor.

Mereto Dağı turizme kazandırılıyor Mereto Dağı turizme kazandırılıyor

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Denizciler Mahallesinde ziyaret ettiği rezerv alanı ve yerinde dönüşüm yapılacak sahadaki yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve yüklenici firma yetkilileri proje uygulamasıyla ilgili fikir teatisinde bulundu. Denizciler Mahallesinde rezerv alan ve yerinde dönüşüm yeri olarak belirlenen arazide Sözleşmeye göre 270 günde bitirilecek proje kapsamında yüklenici firma 10 blokta 374 adet konut ve 118 adet dükkan inşa edecek.

G L Xy H C G Wk A A Zh DG Lc D8N K X I A Evj5JG L Xy H C F Xs A A12F9G Lc D8N H W Y A A T Ik NG Lc D8N H Xg A A N BeG Lc D8N G X U A Az K F V

Editör: Halit Sapmaz