Kısa adı EFRS olan The European Federation of Radiographer Societies’in 9. sempozyumu Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇELİK

TEMASI İŞLENECEK

İki gün sürecek olan bu etkinlikte, “Sürdürülebilir Çelik; Güçlü Gelecek” temasıyla, endüstri ve çalışanları bir araya getirerek sosyal ve profesyonel ağları geliştirmeyi amaçlanıyor. Aynı zamanda, bu zorlu günlerde ihtiyaç duyulan moral ve motivasyonu artırmayı hedefliyor.

ÇELİK ENDÜSTRİSİNİN GELECEĞİ

MASAYA YATIRILACAK

Sempozyumda çelik endüstrisinin geleceğine yönelik konular ele alınacak. Bu kapsamda, çelik üretimini geleceğe taşımanın yolları, çelik geri dönüşümü ve düşük karbonlu üretimin hızlandırılması gibi konular tartışılacak. Ayrıca, kaynak tedarik zinciri zorlukları bağlamında hurda temelli çelik üretim tesislerinin gelecekteki konumu, entegre çelik tesislerinin hedeflerine ulaşmak için yeşil teknolojilerin etkinliği ve yüksek kaliteli ürünün yüksek kaliteli hammadde gerektirmesi gibi konular da masaya yatırılacak. Dijitalleşmenin felsefesini anlamaya çalışırken, büyük veri yapılandırmasının, yapay zekanın ve robotların çelik endüstrisindeki etkileri de tartışılacak. Enerji krizinin kapıda olduğu bir dönemde neler yapılması gerektiği de konu edilecek. Tüm bu konuların genel yatırım iklimine etkisi de değerlendirilecek.

KATILIMCILAR VE SERGİLER

Yöneticiler, mühendisler, demir ve çelik üreticileri ve araştırmacılar, çelik endüstrisinin sürdürülebilirliği hakkında konuşmak üzere bu sempozyumda bir araya gelecek. Ayrıca, yerli, yabancı ve uluslararası şirketler ürünlerini, hizmetlerini ve örnek uygulamalarını sergilemek için stant açacaklar.

KESEROĞLU SEMPOZYUMUN BAŞKANI

Bölgede demir çelik sektörünün önemli aktörlerinden biri olan Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Fatih Keseroğlu, sempozyumun başkanlığını yapacak. Bu görevi geçen yıl İskenderun’da yapılan çelik sempozyumunda da üstlenen ve başarıyla yürüten Keseroğlu, bu daha kapsamlı ve yerli yabancı uzmanların katılım sağlayacağı etkinliğin ana kumandasında yer alacak.

Türkiye'nin dört bir yanına somon Türkiye'nin dört bir yanına somon

Keseroğlu, heyecan verici bir görev olduğunu belirterek, sektörün nabzının atılacağı bu sempozyumun amacına ulaşacağından emin olduğunu ifade etti.

Çeli̇k Sempyozyum1

Editör: Halit Sapmaz