Seçim bölgesi başta olmak üzere yurdun dört bir yanındaki çevreyi tehdit eden tüm yaklaşımlara tepki koyan CHP’li Nermin Yıldırım Kara, Yayladağı ilçesine bağlı Yukarı Okçular Mahallesindeki taşocağı bölgesine gitti.

Buradaki yurttaşların geçim kaynaklarına, çevreye yönelik önemli tehdidi yerinde görme fırsatı yakalayan CHP’li Nermin Yıldırım Kara “Zeytinlikler, tarlalar ve evler, toz ve dinamit patlamaları nedeniyle risk altında. Amanos Dağları'nın her köşesinde bu tür madencilik çalışmalarının yürütüldüğünü görüyoruz. Madenlerin yerleşim yerlerinden olabildiğinde uzakta açılması gerekliliği ne yazık ki unutulmuş durumda” diye konuştu.

Yerleşim alanı yakınındaki taşocağının, yakın çevresinin tarım ve yeşil alan olduğuna işaret eden CHP’li Milletvekili Nermin Yıldırım Kara “Biz burada depremi bahane ederek doğanın bu şekilde tahrip edilmesinin yanlış olduğunu onlarca-yüzlerce defa söyledik” dedi.  

Yurttaşların dertlerini dinleyen CHP’li Nermin Yıldırım Kara “İşte İskenderun’da da, Antakya’da da Hatay’ın her bir noktasında özellikle Amanosların tüm cephesinde yurttaşlarımızın tek istediği şey, zeytininin, meyve bahçelerinin ve tarım alanlarının korunması. Biz bu maden ocaklarının kirlilik yükünü çekmek istemiyoruz, buradan yetkililere sesleniyoruz tarım toprakları, zeytin ağaçları bizim için kıymetli, biz sürekli söylüyoruz. Doğayı tahrip etmeyin” şeklinde konuştu.     

11,2 milyon araç otoyolları kullandı 11,2 milyon araç otoyolları kullandı

Vlcsnap 2024 03 06 11H23M06S772Kara Yukari Okcular1

Editör: Halit Sapmaz