Eceabat'ta orman yangını! Boğaz trafiği askıya alındı! Eceabat'ta orman yangını! Boğaz trafiği askıya alındı!

Şahin, Hatay'ın deprem bölgesi statüsüne alınmasının gerekliliğine vurgu yaparak, "Bölgemizde yaşanan depremler ve sonrasında ortaya çıkan sorunlar, Hatay’ın afet özel bölgesi olarak ilan edilmesini zorunlu kılıyor. Bu statü, hem bölge insanının yaralarının sarılması hem de ekonomik ve sosyal kalkınma açısından büyük önem taşıyor" dedi.

Hatay Havaalanı’nın durumu hakkında da konuşan Şahin "Deprem sonrasında büyük hasar gören Hatay Havaalanı'nın halen faaliyete geçmemiş olması, bölgemizin ulaşım açısından büyük bir dezavantaj yaşamasına neden oluyor. Bu konuda acil adımlar atılması gerekiyor" diye konuştu.

Ziyareti sırasında gazetecilik mesleğinin önemine de değinen Şahin, "Gazeteciler, toplumun bilgiye ulaşmasını sağlayan en önemli köprülerden biridir. Zor şartlar altında, gece gündüz demeden çalışarak halkın haber alma hakkını savunan gazeteciler, yerelde ve genelde ülke siyasetini de yönlendiriyor. Basın özgürlüğü, demokratik bir toplumun vazgeçilmez unsurlarından biridir. Gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştirmek ve basın özgürlüğünü korumak için mecliste yapılacak düzenlemeler büyük önem taşıyor, sizler bunun takipçisi olmalısınız" şeklinde konuştu.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve yönetim kurulu üyeleri de, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Suzan Şahin'e teşekkürlerini iletti.

Whatsapp Görsel 2024 06 01 Saat 14.22.30 Ba7F809DWhatsapp Görsel 2024 06 01 Saat 14.22.30 9410BeebWhatsapp Görsel 2024 06 01 Saat 14.22.29 C40D2Dc3

Editör: Halit Sapmaz