Protokol imza töreni, Vali Yavuz Selim Köşger, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Yalınız, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Tevke ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar'ın katılımıyla Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Başkan Palancıoğlu: “Kayseri Temmuz ayında renklenecek” Başkan Palancıoğlu: “Kayseri Temmuz ayında renklenecek”

Katılımcılara, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından hazırlanan "Dezenformasyon Bülteni Filistin Özel" ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerdeki dezenformasyonu anlatan "Deprem Dezenformasyon" bültenleri verildi.

Vali Köşger, protokolün önemine vurgu yaparak dezenformasyonun çağın önemli bir sorunu olduğunu belirtti. İletişim Başkanlığı'nın bu konuda gösterdiği çabayı takdir ettiklerini ve protokolle valiliklerin, diğer kurumlarla iş birliği içinde dezenformasyonla mücadele edeceğini söyledi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi uzmanı Ümmühan Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dezenformasyonun gelecek 2 yıl içinde küresel bir risk olarak öne çıktığını belirtti. Yapay zeka teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte dezenformasyonun üretim ve yayılmasının hız kazandığını ifade etti. Yücel, uluslararası iş birlikleri ve kanuni düzenlemelerin yanı sıra bireysel farkındalığın artırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi olarak bu doğrultuda çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ve iş birlikleri kurduklarını belirtti.

Editör: Ufuk Aktug