Arsuz’a bağılı Yukarı Kepirce okulu öğrencilerinin de katıldığı Begon villa da gerçekleştirilen kahvaltılı kutlama programı protokol ve dernek üyeleri tarafından yoğun ilgi gördü. Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, eşi Arife Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Mehmet Ünalan ve eşi Ayşe Mine Ünalan, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, Geçmiş dönem BJK Yönetim Kurulu Üyesi İskenderun Beşiktaşlılar Derneği Fahri Başkanı Hakan Daltaban, İGC Başkanı Diyap Atar da programa katıldı.  

Kahvaltı programının açılış konuşmasını Dernek Başkanı Sedat Uysal Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamanın gururunu birlikte yaşadıklarını belirterek “Bu nedenle İskenderun’da tüm renklerin bir arada olmasını arzuladık. Her zaman yanımızda yer alan, her etkinliğimize destek, katık veren dernek yöneticilerimize ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Beşiktaşlılar derneğinin düzenlediği bu kahvaltıda olmaktan son derece mutlu olduğunu,  Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılında güçlü şekilde bir araya gelebilindiği sürece bu birlikteliği kimse bozamayacağını söyledi.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ise Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun yüzüncü yılını hep birlikte coşku ile kutlamayı sürdürdüklerini vurgulayarak İskenderun Beşiktaşlılar Derneği’nin kentte önemli toplumsal birleştirici projelere imza atmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de, Cumhuriyet’in, özellikle bugünlerde Ortadoğu başta olmak üzere Dünya’da yaşanan gelişmelere bakıldığında elde tutulması ne kadar özel gösterilmesi gerektiğini bir kez daha idrak ettikleri büyük değer olduğunun altını çizdi.

Prof. Dr. İbrahim Kaya, QS eğitim projeleri yarışmasına hakem olarak seçildi Prof. Dr. İbrahim Kaya, QS eğitim projeleri yarışmasına hakem olarak seçildi

Beşiktaş önceki dönem yönetim kurulu üyesi ve İskenderun Beşiktaşlılar fahri Başkanı Hakan Daltaban da “Burada görmekten büyük haz aldığımız minik evlatlarımız, Cumhuriyetin geleceği. Beşiktaş aslında bir saha mücadelesi değil, aslında bir Cumhuriyet mücadelesidir. Birlik ve beraberliğin temsilcisi, Cumhuriyetin savunucusudur. Bunun da en önemli mihenk taşı da derneklerden geçiyor” diye konuştu.

Programının onur konukları Yukarı Kepirceli öğrenciler, sundukları gösteri ile konuklardan büyük alkış aldı. Programda ayrıca Beşiktaş Kongre üyelerine de kartları teslim edildi. Programın finalinde ise onuncu yıl ile yüzüncü yıl marşları büyük bir coşkuyla seslendirildi.

b0f37428-b3d0-4e19-b0f8-f9e743d1989f9371f4e0-e6ec-4fd5-a87d-fd0df222cf4441e70d2c-cb2d-4dea-8501-382ff103aa151b0a694d-6bba-4c87-af11-548148a80e0022dec212-9baa-415a-ab71-f386e27e98d6