Bursa lezzetleri görücüye çıktı Bursa lezzetleri görücüye çıktı

Yayman Ciftci Bakan 1

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kemal Karahan ve MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile görüştü.

Yayman, yılda 3 ürün alınan bereketli Amik ovasında daha fazla gelir elde edilmesi, toprağın verimli şekilde kullanılması adına ürün destekleme miktarlarının artmasını istediklerini kaydetti.

Yayman, ürünlere verilen taban fiyatlarda artış yapılması, ovadaki sert çekirdekli meyve üreticilerinin sorunları gibi çok sayıda konunun masaya yatırıldığını açıklamasına ekledi.

BAKAN HATAYLI ÇİFTÇİLERİN YANINDA OLDUĞUNU BELİRTTİ

Bakan Yumaklı ile hasadı yaklaşan buğday taban fiyatının açıklanması, TMO’nun Buğday alımı, pamuk pirim desteklerinin ödenmesi ve sert çekirdekli meyve üreticilerinin sorunlarını konuştuklarını belirten Milletvekili Yayman, Bakan Yumaklı’nın Hataylı çiftçilerin sorunlarının çözümü konusunda her daim destekçi olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Hatay’ın her alanda ayağa kaldırılması için tüm imkanların seferber edildiğini sözlerine ekleyen Milletvekili Yayman, “ Bakanımız Yumaklı’nın Hatay’a yönelik samimi yaklaşımı ve desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum”dedi.

Editör: Ufuk Aktug