Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül,

Başarıya Kayıtsız Kalmıyor...

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, eğitim alanında yaptığı desteklerle öğrencilerin yanında yer almaya devam ediyor. Başkan Gül Belen ilçesinde LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınavlarına hazırlanan öğrencilere test kitabı dağıtarak destek olan ve aynı zamanda Fen Lisesini kazanan öğrencilere 50 bin, Lisans bölüm kazanan öğrencilere de, eğitim hayatları boyunca burs sözü verdi.

Başkan Gül, ilçedeki okullarda eğitim gören ve eğitim hayatları için önemli bir dönüm noktası olan sınavlara hazırlanan öğrencilere, Belen belediyesi olarak ücretsiz test kitabı dağıtarak, sınav sürecinde daha iyi bir şekilde hazırlanmalarına olanak sağladı.

Başkan Eroğlu'ndan kentsel dönüşüm vurgusu Başkan Eroğlu'ndan kentsel dönüşüm vurgusu

Bu adım, öğrencilerin sınav kaygısını azaltmak ve başarılarını artırmak amacıyla atılmış önemli bir adım olarak değerlendiren Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Bizler şahsım ve Belen Belediyesi olarak eğitim yaşamınızda her zaman yanınızdayız. Başarılı nesillerin yetişmesi sizin kadar bizlerinde sorumluluğunda, sizlere gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyor, lisans bölümlerini kazanan öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca burs desteği vereceğimizi buradan sizlere iletiyorum. Ayrıca LGS sınavında 500 tam puan ya da Fen lisesini kazanan her öğrencimize 50 bin TL'lik bir ödül vereceğimi buradan sizlere açıklıyorum” diye konuştu.

Eğitimin, geleceğin temel taşı ve gençlerin bu alan da başarılı olmaları için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizen Başkan Gül “LGS ve YKS gibi önemli sınavlara hazırlanan öğrencilerimize destek olmak ve başarılı olanları ödüllendirmek, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Gençlerimizin başarılarına tanıklık etmek ve onları teşvik etmek, ülkemiz geleceğinin daha parlak olması için önemlidir" dedi.

Proje kapsamında İSSUME Ortaokulu, Gazi Osman Paşa Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu, Belen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, kitap dağıtımı gerçekleşti.

Gulden Egitime Destek 42Gulden Egitime Destek 23Gulden Egitime Destek (5)Gulden Egitime Destek (4)Gulden Egitime Destek (3)Gulden Egitime Destek (1)Gulden Egitime Destek (2)

Editör: Halit Sapmaz