Hatay’ın İskenderun ilçesinde yeni bir yaşam alanı haline gelen TOKİ konutlarına, Amanos dağı eteklerinde bulunan Suçıkağı Mahallesinden açılan yol ile ulaşım bağlantısı oluşturuldu.

Kent genelinde yeni yol açma çalışmalarına devam eden İskenderun Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, Cebike mahallesindeki TOKİ konutlarının üst kısmında yer alan Suçıkağı Mahallesine bağlantı yol çalışmalarını sürdürüyor.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde birçok noktada yeni yol açma ve düzenleme çalışmaları yaptıklarını hatırlatarak “Bu yıl da aynı çalışmaları sürdürüyoruz. Bu çalışmalara şimdi yenisi ekleniyor. Ekiplerimiz TOKİ’nin üst kısmından yeni yol açılacak olan bölgede zemin düzenleme çalışmaları yapıyor. Daha sonra kaldırım ve sıcak asfalt çalışmaları yapılacak” dedi.

ALTERNATİF YOL OLACAK

Süphan Dağı'nda kartpostallık görüntüler Süphan Dağı'nda kartpostallık görüntüler

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ”Yenilenen ve bakımı yapılan yollardan vatandaşlar büyük bir memnuniyet duyuyor. Kent genelinde trafiği rahatlatmak adına çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Çalışmalar kısa bir süre içerisinde tamamlanacak. Çalışmaların tamamlanması ile yol halkın kullanımına ve araç trafiğine açılacak” diye konuştu.

7-28-16-24-12-23-31-2